3. GPA U15: Tentokrát málo medailí

23. 2. 2014

Na třetím „áčkovém“ turnaji GPA v letošní sezóně kategorie U15 nás zastupovali čtyři hráči, bohužel početní navýšení se tentokrát moc neodrazilo na dosažených výsledcích. Naopak, turnaj konaný až v daleké Orlové, skončil spíše neúspěchem, byť Matěj Hubáček vybojoval ve dvouhře první místo.

U Matěje nahoru a dolů
Ten využil stoprocentně nepřítomnosti českých reprezentantů Loudy a Berana z této kategorie na turnaji a snad si tím i sám řekl o pozornost trenérů českého výběru. Turnajovým pavoukem se s malým zaváháním ve 2. kole probojoval Matěj s jistotou a nezastavil jej ani v semifinále benátecký Savin (21:8 / 21:18), respektive ve finále překvapení turnaje – českokrumlovský Siviglia (21:19 / 21:9).
Zatímco ve dvouhře kraloval, v dalších disciplínách se mu už tolik nedařilo. V mixu s Járovou z Astry prohráli hned první zápas (23:25 / 21:16 / 16:21), ve čtyřhře s českobudějovickým Jindrou došli pouze do čtvrtfinále (23:21 / 19:21 / 21:23). Pokaždé to bylo sice po velkém a třísetovém boji, nicméně i v těchto disciplínách se od Matěje alespoň nějaká medaile čekala.

Holkám se nedařilo
O mnoho lépe se nedařilo ani zbytku výpravy, především holky zůstaly spíše za očekáváním. Adéla Vacková měla ambice uspět hlavně v mixu, kde byla s veseckým Jirkou Vajsejtlem nasazena jako 3/4. Bohužel ve čtvrtfinále jim vystavila stopku dvojice Srncová-Jindra (13:21 / 16:21), která pak došla až do finále. Ve dvouhře měla pak Adéla celkem těžký los, první kolo s nepříjemnou Kateřinou Zuzákovou (v žebříčku je o pár příček za ní) nakonec zvládla až ve třech setech (21:18 / 16:21 / 21:8), ale hned ve druhém kole propadla s favoritkou turnaje Ausbergerovou z Proseku (11:21 / 8:21).
Těžce se pak s oddílovou Terezou Typltovou prosazovaly i ve čtyřhře, když s párem Hadáčková-Borovská si poradily po třech setech a v nastavení (21:16 / 15:21 / 24:22). Tereza ovšem jela už na turnaj s bolavým kolenem a hodně sil ji stál úvodní mix – s Jonatánem Šerclem ovšem uhráli jedno kolo a prohráli ve druhém s nasazenými jedničkami Fuchsová-Kural. Dvě stě osmdesát bodů se jim do žebříčku ale bude ještě hodit …

Jonatán bez ostychu
V případě Jonatána Šercla byla už účast na vrcholném turnaji GPA úspěchem. Pouze s tím se ale on nesmířil a ve smíšené čtyřhře a dvouhře uhrál vždy alespoň jedno kolo. O mixu byla řeč, ve dvouhře nepřešel ve 2. kole přes nasazeného Savina (2:21 / 5:21). Škoda pak čtyřhry, kde s veseckým Vajsejtlem to chvíli vypadalo, že porazí nasazené trojky Lapáček-Siegl. Chybělo opravdu málo (15:21 / 23:21 / 17:21), v dalším kole je čekali relativně slabší soupeři a bronz tak byl celkem na dosah. Snad ještě bude letos příležitost to napravit …

* * *

To platí nejen pro Jonatána, ale i Matěje, Adélu, Terezu a vlastně také další naše hráče. Příští turnaj je totiž už Mistrovstvím republiky ČR (koná se v dubnu v Hradci Králové) a pražská kvalifikace na něj proběhne už za měsíc v neděli 30. března u nás ve vinořské tělocvičně.

MV