Družstvo U15 postoupilo na MČR

10. 3. 2014

Velkého úspěchu dosáhlo o uplynulém víkendu naše „áčkové“ družstvo U15. V závěrečném kole přeboru si pohlídalo první pozici mezi pražskými soupeři a po roční přestávce tak opět vybojovalo postup na MČR smíšených žákovských družstev. „Tento cíl jsme si s hráči na začátku sezóny dali, a to se také povedlo,“ komentuje výsledek trenérka družstva Halka Bitmanová. Ta se mohla opřít jmenovitě o výkony Matěje Hubáčka, Jonatána Šercla, Vojty Vašiny, Adély Vackové, Terezy Typltové a Kristýny Zdražilové.

Naše družstvo prošlo celou základní soutěží poměrně hladce, byť soupeři nebyli nijak snadní. Poslední kolo proběhlo v Benátkách nad Jizerou a určilo pořadí na 1. až 6. místě. Naši hráči se v něm utkali s domácím týmem Benátek, s oslabeným týmem z Kladna a „béčkem“ Astry Zahradní Město. „Benátecké se nám, bohužel, ani podruhé nepodařilo porazit a prohráli jsme s ním 2:5, v ostatních utkáních jsme ale jasně zvítězili bez ztráty bodu,“ shrnuje poslední kolo Halka. Díky vítězství nad družstvem Astry A v minulém kole, které pro naše hráče představovalo největšího soupeře v boji o účast na MČR, si naše „áčko“ zajistilo druhou příčku v celkovém pořadí a získalo tak stříbrné medaile ve Sdruženém přeboru družstev žáků U15. Jeho celkovým vítězem se stal tým Deltacaru Benátky nad Jizerou.

U15 družstva 03_2014_1

Mistrovství České republiky se koná již za necelý měsíc (5. a 6. dubna 2014), shodou okolností právě v Benátkách nad Jizerou a vedle našeho družstva a týmu Benátek se ho zúčastní i další vítězové oblastních přeborů z celé republiky. „Děkuji všem hráčům za výkony a snahu splnit vytýčený cíl. Zároveň věřím, že se na mistrovství připraví svědomitě a pokusí se probojovat do finálových bojů o medaile,“ říká na závěr trenérka Halka Bitmanová. A dodává: „Vzhledem k postavení a kvalitě hráčů není, myslím, tento cíl nemožný …“

RED