Kondičně-ozdravné soustředění v Jizerských horách

11. 3. 2014

Kde?          Chata Slovanka, Horní Maxov 8, Janov nad Nisou (www.slovanka.eu)

Kdy?          Od neděle 27.7. do pátku 1. srpna 2014

Kdo?          Badmintonisté z kroužku při ZŠ Vinoř, zájemci z radotínské části oddílu (od 9 let)

Popis místa a program soustředění: Chata Slovanka se nachází uprostřed nádherných jizerskohorských lesů hned vedle rozhledny Slovanka v nadmořské výšce 820 m n. m. Vedou tudy značené turistické trasy, které nabízejí mnoho možností pro pěší turistiku či cykloturistiku. Pro naše potřeby jsou právě tyto terény v okolních lesích ideálním místem pro získávání tolik potřebné kondice. Program soustředění bude zaměřen na pobyt v přírodě a získávání fyzické kondice nejrůznější sportovní aktivitou. U chaty se nachází travnatý prostor na míčové sporty a venkovní betonový stůl na stolní tenis. S sebou bereme jízdní kola!!! Samozřejmostí budou pravidelné výběhy okolních kopečků, pěší výlety za účelem zdolání dalších zajímavých rozhleden v okolí, orientační běhy po lese s mapou či bez atd.                                                                  Cena:          2200Kč (zahrnuje ubytování, stravu formou plné penze + pitný režim + dopolední a odpolední svačinku – loni jsme přibrali pár kilo, odborný pedagogický dozor)

S sebou doporučuji cca 300-500Kč dle uvážení a věku (150-200Kč vstup do lanového parku, vstupné na rozhledny, drobné výdaje na chatě-občerstvení, pohledy apod.)

Doprava:     vlastní (z Prahy po R10 směr Jablonec nad Nisou, dále Bedřichov, Hrabětice- cca 100km, parkování přímo u chaty)

Poznámka: Chata je velmi pohodlně dosažitelná autem, a přesto je civilizace  vzdálená několik km na každou stranu. Žádné obchůdky a jiná lákadla. Ale v restauraci je samozřejmě možnost občas nějakou zmrzlinku, tatranku nebo malinovku zakoupit.

Přihlášky: cittova@seznam.cz nebo osobně v tělocvičně při tréninku během března 2014

Za pedagogický a trenérský dozor: Petra Cittová a Eva Titěrová