Sdružený přebor smíšených družstev U13

12. 3. 2014

DRUŽSTVA  U13 –  STŘÍBRNÁ MEDAILE a další 3 družstva v první desítce!!!

Letošní ročník Sdruženého  přeboru družstev  žáků U13 vyvrcholil v sobotu  8.3.2014 za účasti všech týmů  finálovým dnem na Hamru. Do soutěže se přihlásilo rekordních 14 družstev  z Prahy  a Středočeského kraje.  Hrálo se turnajově jedenkrát každý s každým ve 4 hracích kolech.  Jednotlivá utkání se skládala z  5 zápasů (dvouhra chlapců a dívek, čtyřhra chlapců a dívek a smíšená čtyřhra).

Náš oddíl byl zastoupen nejpočetněji. Z našich mladých badmintonistů jsme dokázali postavit celkem 4 družstva – 3 z Radotína a 1 z Vinoře. Celou soutěží  prošly  až do posledního kola  bez ztráty bodu dva týmy:  Radotínské “A“ družstvo  a  „A“  tým pražské Astry. Jejich vzájemné utkání, náhodně nalosované právě na tento poslední hrací den, bylo vlastně pomyslným finále celé soutěže. O týmy se v průběhu soutěže starali jako trenéři Alena Mikelová, Petra Cittová  a Martin Franta.             

A jak to všechno v sobotu na Hamru dopadlo? Nutno říci, že naše „Áčko“  na favorita soutěže ze Zahradního Města tentokrát ještě nemělo. Ve dvouhře dívek  měla  Katka Mikelová výhru na dosah a Honza  Volček  podal proti o dva roky staršímu soupeři, také bojovný výkon. NA vítězství v soutěži to sice nestačilo,ale i tak celkové 2. místo je pro radotínský A tým úžasným výsledkem. A pokud budou děti i nadále s chutí trénovat, snažit se odstraňovat herní chyby a zvládat své emoce, ta lze příští rok pomýšlet i na metu nejvyšší.

Vinořské družstvo označené v soutěži jako C reprezentovali pouze dva hráči kategorie U13. Bára Kocourová i Adam Bhuiyan patřili k oporám týmu po celou dobu a především Adamův poslední singl proti výbornému Vítu Kulíškovi z Astry byl ozdobou celého kola na Hamru. Ostatní hráči patří ještě do mladší kategorie U11, ale i tak všichni podávali ve všech hracích kolech velmi stabilní a pěkné výkony. Vždy  ale s jedním soupeřem prohrálo. Nejprve s naším Áčkem, poté s Kladnem, ve 3. kole s Prosekem A a na Hamru ještě s pozdějším vítězem – týmem Astry A.  Ostatní družstva „Céčko“ bez problémů přehrálo, takže se  nakonec  umístilo na pěkném 5.místě.                                              

Další dvě radotínská družstva hrála pod označením B a D a po celou dobu soutěže se  pohybovala v první desítce.  Někdy o výsledku utkání rozhodovala snaha trenérů nechat hrát co největší počet dětí, mezi nimiž jsou větší či menší  výkonnostní rozdíly. To se projevovalo hlavně ve čtyřhrách, které působily rozpačitěji,  než výkony jednotlivců ve dvouhrách.  Za zmínku stojí hra Emy Staňkové  a Vojty Franty v družstvu B,  kteří stáli za většinou  uhraných bodů.  Družstvo D bylo poskládáno z výkonnostně stejných hráčů,  takže se o úspěchy a neúspěchy hráči podělili  rovným dílem.  „Déčko“ skončilo nakonec na pěkném 6. místě a „Béčko“ na místě 7.

Krásná stříbrná medaile a umístění všech ostatních našich družstev v první polovině výsledkové listiny jsou nakonec potvrzením, že děti  již z badmintonového umění  leccos  pochytily. Většina  hráčů také ukázala, že své dovednosti dokáže úspěšně prodat i  při zápasech.

Za předvedené výkony  patří všem hráčům  velká gratulace a poděkování!!!

A my  trenéři věříme, že tento úspěch bude pro všechny výbornou  motivací do budoucna. Stojí určitě za to se zmínit,že většina hráčů jsou ještě kategorie U11, takže  se nemusíme o budoucnost v několika následných letech bát. Velké poděkování  za podporu a pomoc po celou dobu soutěže bychom samozřejmě rádi vyjádřili  i všem doprovázejícím rodičům. 

Složení týmů:

„A“  Katka Mikelová, Bára Ledvinková, Honza  Volček, Michal Forejt

„B“  Ema Staňková, Klárka Stehnová, Madla Komínková, Vojta Franta, Vojta Havlík, Jakub Mikel, Pepa Láska„

C“ Bára Kocourová, Bára Březinová, Bára Johnová, Adam Bhuiyan, David Bhuiyan, Petr Nejedlý a Tomáš Patera

„D“ Karolína Melíšková, Zuzka Mervartová, Sofie Bednářová, Dan Furst, Lukáš Mervart, Fanda Chval