KP U15: Typltová trojnásobnou Přebornicí Prahy

31. 3. 2014

Na Mistrovství České republiky starších žáků (U15), který se koná za necelý měsíc ve východočeském Hradci Králové (26.-27. 4.), nás budou stejně jako na posledním GPA této kategorie, reprezentovat čtyři hráči – mezi kluky Matěj Hubáček a Jonatán Šercl, mezi holkami Adéla Vacková a Tereza Typltová.

Rozhodly o tom především výsledky turnaje Krajského přeboru  U15, který se uskutečnil uplynulou neděli ve vinořské tělocvičně. Tereze Typltové se zde podařilo triumfovat dokonce ve všech disciplínách a stala se po zásluze jedinou trojnásobnou Přebornicí Prahy v kategorii U15 v sezóně 2013/2014 … Výsledkově tedy KP U15 dopadl pro naše svěřence výborně, nicméně s předvedenými výkony už tak spokojeni být nemůžeme. Což před nadcházejícím Mistrovství republiky družstev U15, které se koná už tento víkend, nejsou dobré zprávy …

ADÉLA VACKOVÁ
Zklamáním na KP U15 byl především výkon Adély Vackové (2000), která asi neměla svůj den (no, podle posledních výkonů už to spíš vypadá na celý měsíc!). Velké starosti měla s výhrou už v semifinále, v němž jí (mladší) soupeřka z Astry vzala celkem snadno první set a potrápila ji notně i ve dvou zbývajících. Podobně nevýrazně, bez nápadu, pohybu i vůle sehrála také finálové utkání a je otázkou, co s tím hodlá dál (především sama) udělat. Ještěže na KP chyběly největší pražské soupeřky, to by na ni asi žádné místo na mistrovství nezbylo!

TEREZA TYPLTOVÁ
Naopak vítězství ve dvouhře dívek si celkem snadno vybojovala Tereza Typltová (1999), která, ač limitována menšími zdravotními problémy, hrála s velkou herní jistotou. Sice se do žádných velkých útoků nepouštěla, ale tentokrát opravdu stačilo si jen počkat na chyby soupeřek. A všechny do jedné chybovaly hodně … Na MČR bude ale muset pro vítězství udělat daleko víc. Z triumfu se Tereza v neděli radovala ještě dvakrát díky vítězstvím v párových disciplínách – ve smíšené čtyřhře s Vojtou Seberou (2000) z Astry a v deblu s oddílovou Vackovou. Také tady to byla trochu šťastná vítězství, jimž hodně pomohla zmíněná neúčast favoritů a favoritek.

JONATÁN ŠERCL
Štěstí na partnery do párových disciplín nemá zatím Jonatán Šercl (1999), takže si dokázal vybojovat pouze to, kde se mohl spolehnout jen sám na sebe – ve dvouhře chlapců. Los byl k němu tentokrát milosrdný, a tak největšího soupeře měl až ve finále v Kristiánu Leciánovi (1999). Hrálo se na tři sety a nakonec zvítězil především ten, který to vydržel fyzicky. Byly to dlouhé výměny bez větší snahy to ukončit, ať už z jedné, nebo druhé strany. Jak trefně poznamenal vedoucí turnaje: „Sešli se dva údržbáři …“ Stejně jako v Terezině případě je otázkou, zda to na zdatnější soupeře na MČR bude stačit! V deblu skončil Jonatán spolu s oddílovým Vojtou Vašinou (2000) třetí, zde moc nescházelo a mohlo to být alespoň finále (v semifinále 18:21 ve třetím setu). V mixu bylo s oddílovou Beátou Bednářovou (1999) třetí místo asi maximem.

OSTATNÍ
Na turnaji se v různých disciplínách objevili i další hráči našeho klubu: Tomáš Panocha (9. v mixu, 5. ve dvouhře a 9. v deblu), Vojtěch Vašina (5-5-3), Adam Bhuiyan (0-13-5), Vojtěch Patera (0-13-9), Michal Forejt (9-17-9), Jan Nejedlý (0-13-5), Beáta Bednářová (3-5-3), Ema Staňková (9-5-9), Petra Pecková (0-9-2), Kateřina Mikelová (9-9-3) a Kristýna Pecková (0-17-2). Za zmínku kromě vzpomínaných medailí stojí vybojovaná stříbrná pozice pro sestry Peckovy ve čtyřhře dívek, které se tak pěkným způsobem rozloučily s touto věkovou kategorií.

MČR
Jak Tereza Typltová, tak Adéla Vacková mají na MČR jistou účast ve všech disciplínách (Adéla má v mixu přímý postup), stejně tak Matěj Hubáček (má přímé postupy ve všech disciplínách). Naproti tomu Jonatán tentokrát nastoupí pouze ve dvouhře. Držme všem palce, aby uspěli co nejlépe a nenechali se celkem snadnými triumfy na pražském KP U15 moc ukonejšit …