Naše družstva letos uspěla na mnoha frontách

16. 4. 2014

Náš oddíl si v letošní sezóně velmi úspěšně vedl v soutěžích družstev na všech frontách. Dvě bronzové medaile a výhry v regionálních soutěžích jsou dobrým počinem zejména z pohledu do budoucnosti. Ve všech týmech dospělých totiž nastupovali vedle zkušených hráčů i mladí hráči, v nižších soutěžích ještě junioři. Většinou jde o odchovance oddílu nebo hráče, kteří za nás léta hrají a jsou již jeho nedílnou částí a oporami.

O víkendu tým dospělých ve složení  Eva Titěrová, Dominika Koukalová, Pája Drančák, Ivo Stoklas, Max Koreny, Marek Teller, Petr Hošek a  polská posila  Lukasz Moren obhájil bronzové medaile v EXTRALIZE smíšených družstev. Postup do boje o titul tentokrát v sobotu unikl opravdu jen o pověstný chlup, který představoval jeden prohraný set navíc. S Benátkami remizoval  4:4, a tak přišlo ke slovu počítání vyhraných a prohraných setů. To bohužel vyznělo v náš neprospěch. V neděli v boji o bronz pak poměrně hladce přehrál náš tým družstvo BAC Kladno 6:2.

druzstva_praliga

Dalšího úspěchu dosáhlo naše druhé družstvo, které si v soutěži 2. regionální ligy pod vedením kapitána Martina Franty celkovým vítězstvím zajistilo účast v  baráži o 1. ligu. Doufám, že se úspěšná sezóna podaří završit postupem. Pro celý tým by to byl historický úspěch.

A do třetice všeho dobrého – i 3. regionální liga skočila vítězstvím našeho týmu … s věkovým průměrem lehce nad dvacet let jen díky nehrajícímu kapitánovi, nestoru oddílu – Slávku Kozákovi. Hráči si tak vybojovali postup do 2. regionální ligy.

Společně se třetím místem našich starších žáků na Mistrovství České republiky U15 družstev tedy letošní sezónu z hlediska týmových soutěží můžeme hodnotit jako úspěšnou.

druzstva_zaci

Všem hráčům gratuluji, kapitánům děkuji za celoroční starostlivost a věřím, že příští rok se bude dařit ještě víc. Teď nás čeká seriál Mistrovství České republiky jednotlivců ve všech žákovských i juniorských  kategoriích. I zde máme několik želízek v ohni a někteří hráči (zejména bratři Hubáčkové, ale i Áda Vacková v mixu) si brousí zuby na medaile. Držme jim palce, ať se vyrovnají zejména s vlastním očekáváním a tlakem okolí. Všichni víme, že to není jednoduché. Co se podařilo, a co nikoli, budeme vědět za několik týdnů.

hb