6.kolo III.regionální ligy – 6.4. Kladno

24. 4. 2014

Už je to uděláno, už je to hotovo!!  Uff, ale byly to nervy! (Staršího, velmi decentního autora příspěvků málem za důrazné koučování vyvedli z haly….) Ale hezky popořadě. K rozhodujícímu klání s Kladnem B  jsme se dostavili v sestavě Adéla a Veronika, Honza Machač, Kuba Klubal,Pavel Synovec a Viktor Ševtcov, tedy žádné podcenění soupeřů se nekonalo, ani na střídačce (autor + Adéla sen).  Hrálo se „odspoda“ tedy od mixa. Neděle nezastihla Adélu jun. v optimální pohodě (česky: na co šáhla, to se nevydařilo), tak po mixu 0:1, Honza s Kubou ale přehráli ve třech setechFridricha se Schořem, tedy 1:1. V ženské čtyřhře Adéliny trable pokračovaly, holky vzdorovaly tři sety, ale stejně to bylo 1:2, pak ale Viktor s Pavlem přehráli své soupeře(taky na tři sety) a srovnali stav na 2:2. Pak se Honza trochu zapotil, ale Konůpku v pohodě přehrál, stejně jako Veronika svou starší soupeřku (23:21…). Vedli jsme tedy 4:2, ale remíza by nám nestačila a čekaly nás dva pánské singly s nejistým výsledkem:  Pavel proti Týcovi a Kuba proti Fridrichovi. Oba zápasy byly nervy drásající, vypjaté a, proč to neříct, velmi kvalitní! O výsledcích rozhodovalo pár míčků. Napřed tedy Pavel svůj heroický boj zakončil prohrou 22:24 ve třetím setu a pak Kuba slavně Fridricha (také ve třetím setu) dorazil a vítězství (a tedy postup do vyšší soutěže) bylo NAŠE!

Závěrečný zápas s oslabeným Hamrem D byl už jen formalita (8:0), za zaznamenání stojí snad jen to, že i Adéla s Viktorem svého mixa tentokrát vyhrála a dokonce se i párkrát usmála…..

Závěrečné vyhodnocení? Absolutorium pro Honzu, zúčastnil se ochotně jako jediný všech kol (kromě něj už jen Adéla), v singlu (ani v cizích botách!) neprohrál.  Kuba občas chyběl, ale rozhodující bod k postupu nakonec udělal. Velkou posilou v závěrečných kolech byl Viktor, platným členem vítězného týmu byl i Pavel.  V posledním kole ještě chyběli Mojma (z pochopitelných rodinných důvodů, čerstvý pátý potomek je omluva více než dostatečná a v předchozích kolech pár bodíků do společné pokladny nasypal)  a naše nejmladší hvězda Matěj Hubáček (kvůli vyšším turnajovým povinnostem). V zápisech ze dvou utkání se v sestavě objevilo i jméno autora příspěvků. Veronika byla (když mohla přijít) v singlu stoprocentní, Adél a s Terezkou příkladně bojovaly, jakkoliv se střídavými úspěchy.V plné sestavě ( a když Veronika zvládne svůj servis…..) by tento tým mohl hrát významnou roli i ve II. regiolize, k čemuž jí přeju

Hodně štěstí!

P.T. : Lin Cozy Dan