Radotíncup – turnaj mládeže

2. 5. 2014

Radotín Cup 2014

Již  3.ročník žákovského turnaje  dětí od  7 do 14ti let se konal o víkendu v radotínské hale. Hráči badminontonového oddílu Sokol Radotín Meteor  Praha za vydatné podpory rodičů mladých hráčů domácího oddílu  zorganizovali dvoudenní turnaj . Do Radotína se sjelo  podobně jako vloni  okolo 250ti dětí , od začátečníků až po ty již zkušené.  Turnaj v sobotu zahájil místostarosta Radotína a předseda TJ SOKOL RADOTÍN  Ing. Miroslav Knotek.

K vidění byly úžasné výkony , obětavost, boj o každý bod, ale i slzičky.  Všichni s nadšením tleskali předškolákům , pro které to byly první turnajové zážitky , ale i ostříleným hráčům, kteří předváděli  již opravdový badminton.

Radotínský badminton reprezentovalo více jak 30 hráčů. Přijeli i ti, kteří teprve nedávno začali s badmintonem , děti nejmladší kategorie U7.  Bylo potěšující, že v průběhu zápasů se hráči lepšili , a že i oni chtěli vyhrát každou výměnu.

Náš oddíl si z turnaje opět odváží několik medailí.

Prvenství z loňska  obhájil  Petr Hnilica, který vyhrál kategorii U9. Tato kategorie skončila naprostým úspěchem našich barev, kdy i na 2.a 3. místě skončili domácí hráči – Tomáš Bláha a debutant Adam Král. Zejména od Adama úžasný výkon, jelikož se badmintonu věnuje  6 měsíců a porazil daleko zkušenější hráče.

 Svojí kategorii vyhrála Ema Staňková v U11, která se po roce trénování stává jednou z nadějí našeho oddílu. Podařilo se ji konečně porazit dosud dominantní  hráčku této kategorie v pražské a středočeské oblasti – Adélu Shořovou.

Mile překvapil i Tomáš Panocha vítězstvím v nejstarší kategorii chlapců U14 ,když si poradil ve finále s Janem Holečkem a vyhrál po velmi dobrém a bojovném výkonu.

Bronzovou medaile si po dobrých výkonech odváží Katka Mikelová v U13 a Honza Volček v U11. Ani ostatní hráči nezklamali, bojovali a snažili se uhrát co nejlepší výsledek.

Děkuji všem hráčům za vzornou reprezentaci oddílu a rodičům radotínských dětí za dvoudenní pomoc při turnaji. Bez nich bychom turnaj nebyli schopní zajistit.

Výsledky na www.radotincup.cz

halka bitmanová