KP U13

6. 5. 2014

Krajský přebor U13 – očima trenérky radotínské části našeho oddílu

 Letošního Krajského přeboru U13  ve vinořské hale se i díky termínu konání (v době velikonočních prázdnin)  zúčastnili z radotínského početného pole hráčů pouze 4 dívky  (Katka Mikelová, Ema Staňková, Zuzka Mervartová a Karolína Melíšková) a 4 kluci (Lukáš Mervart, Honza Volček, Michal Forejt a Jakub Mikel). Alespoň nebyl problém se sestavením párů do čtyřher. V nich jsme nasbírali několik (byť „jen“  bronzových) medailí.

O první úspěch se postarala ve smíšené čtyřhře Katka s Michalem, když v semifinále sebrali  set nasazeným jedničkách z Astry – Kulíškovi a Kobylákové,  a sehráli tak svůj nejlepší letošní zápas. Za něj si bronzovou medaili rozhodně zasloužili. Ostatní vyhráli svá první kola, aby pak všichni svorně  ve druhém kole vypadli. Děti hrály ve složení: Ema s Honzou, Kája s Jakubem a Zuzka s Lukášem.

Ve čtyřhrách se dařilo podobně. Katka s Emou a Michal s Honzou skončili v semifinále a získali tak bronzové medaile. Holky se předvedly v trochu lepším světle než kluci a dokázaly soupeřkám z Astry alespoň sebrat set. Kája se Zuzkou prohrály hned první zápas. Jakub s Lukášem dohráli ve 2. kole.

Ve dvouhře dívek jsme vzhledem k silnému zastoupení hráček Astry neměli moc šancí a konečné  5. – 8. místo Katky a Emy bylo očekávané.  Karolína se Zuzkou skončily v osmifinále na celkovém 9. – 16 místě.

Z kluků uhrál ve dvouhře lepší výsledek jen Michal, kdy v boji o semifinále padl s naším vinořským  Adamem Bhuiyanem. Letos již poněkolikáté. Ostatní kluci prohráli hned v prvním kole.

Všichni hráči předvedli své letošní maximum. Celkový výsledek je dobrý, dvě medaile Katky a Michala, po jedné od  Emy a Honzy nám dávají naději do příští sezóny, kdy se snad konečně dočkáme častějších finálových úspěchů.  Věřím, že někteří naši hráči na to mají,  a že se to podaří.

AM

Krajský přebor U13 – očima trenérky vinořské části našeho oddílu

Druhá část našeho oddílu, vinořská,  měla na turnaji menší výhodu domácího prostředí, která možná nakonec přispěla k velmi  pěknému výsledku.

Ve dvouhře chlapců tentokrát  sice vytoužený postup do finále přes proseckého Zelinku Adamu Bhuiyanovi nevyšel, a tak byla bronzová medaile alespoň malou náplastí na lehké zklamání z výkonu. Zato v odpoledních  bojích v zápasech  ve čtyřhře chlapců spolu s Tomášem Paterou již nenechal Adam nikoho na pochybách, že umí zabojovat. V podvečerním semifinále Zelinkovi porážku ze singla Adam za pomoci Tomáše oplatil a ve večerním finále již další borce z Proseka naši kluci docela jednoznačně přehráli. Právem poté převzali zlaté medaile. Kromě titulu Přeborník kraje pro rok 2013/14 si také Adam s Tomášem vybojovali ve čtyřhře postup na Mistrovství České republiky v kategorii U13 (Liberec 3. – 4. 5. 2014)

Ve dvouhrách i čtyřhrách bojovala na turnaji z vinořských dětí dále Bára Kocourová, která při nedostatku děvčat opět musela hledat spoluhráčku na čtyřhru. To se nakonec podařilo a spolu s Radkou Šilhavou z Hamru dokázaly holky vybojovat hezkou bronzovou medaili.

Kluky zastupovali ještě Pepča Láska, Tomáš Patera,  David Bhuiyan a Petr Nejedlý, kteří sice vypadli se staršími borci v 1. nebo 2. kole, ale jejich čas určitě ještě v této kategorii příští rok přijde. Tomáš,  David a Petr jsou mladí a teprve od září budou do U13 oficiálně patřit. Takže kluci, hurá na to!!!!

PC

 

Celkové hodnocení je velmi pěkné, děti z našeho oddílu TJ Sokol Radotín Meteor Praha vybojovali celkově na tomto Krajském přeboru 5 bronzových a 1 zlatou medaili.

Všem gratulujeme!!!

Za všechny trenéry Alena Mikelová a Petra Cittová