Sokolské přebory družstev 2014

25. 5. 2014

Letošní sokolské přebory družstev pořádali opět České Budějovice a to v sobotu, 17.května. Letos se rozhodli vše odehrát v jednom dni, což se nakonec ukázalo jako trochu nešťastné. Nastupovali jsme k poslednímu utkání v kategorii U13 po osmé hodině večer, v dorostu dokonce až ve 21 hodin. Na hráčích i doprovodu byla znát únava, ale nakonec se vše dohrálo, dorost své noční utkání dokonce vyhrál.

U nejmladších byl po loňském ne příliš dobrém výsledku jasný cíl: neskončit poslední . Což se podařilo a jako bonus jsme získali medaili.  Hráli jsme celkem 5 utkání. Každý hráč odehrál celkem 2 zápasy na 2 sety, což představovalo porci 20 setů do 21 bodů. Někteří  hráči toho na konci dne měli opravdu „plné zuby“. Družstvo „A“  ve složení: Katka Mikelová,  Ema Staňková, Honza Volček a Michal Forejt  si celkem lehce poradilo s družstvy Doubravky, domácími Budějovice a naším „B“. Na obě klimkovická družstva ale nedokázala najít recept (hlavně kluci) a bohužel se muselo ve výsledkové listině zařadit za ně na 3.místo. Náplastí  se tak stala vyhraná čtyřhra Katky s Emou a na míče vyhraná remíza Katky  ve dvouhře proti klimkovickému „A“. Družstvo „B“ ve složení Karolína Melíšková, Sofie Bednářová, Tomáš Patera a Dan Furst si také lehce poradilo s domácími  Budějovice a Doubravkou,  ale nestačilo na  obě klimkovická družstva a na naše „A“ družstvo a zařadilo se tak na celkové 4.místo.  V některých zápasech nám nechybělo moc a uhráli bychom lepší výsledek.

Do kategorie U15 jsme postavili jedno družstvo ve složení Beata Bednářová, Tomáš Furst a Tomáš Panocha. Při absenci jedné dívky tak nastupovali do všech utkání s dvoubodovou ztrátou za dívčí čtyřhru.  Pouze do utkání proti Rychnovu se mi podařilo je doplnit o Karolínu z U13, jejíž družstvo mělo v daném kole pauzu. Cože se hned projevilo na výsledku a uhrané remíze.  Domácí Budějovice a Dobruška nakonec byly nad naše síly. Bronzová medaile družstvu ale utekla o pár“ míčků“.

Byl to náročný den. Děkuji moc zúčastněným rodičům za podporu hráčů a jejich bezpečnou dopravu.

Fotky jsou na: http://badmintonradotin.rajce.idnes.cz/Sokolske_prebory_druzstva_2014

AM