U15: Holky sbíraly zkušenosti na RSL cupu

13. 6. 2014

Díky přátelským vztahům s badmintonovým klubem Baník Most dostaly naše dvě hráčky – Tereza Typltová a Adéla Vacková – šanci se zúčastnit prestižního mezinárodního turnaje RSL cup v Českém Krumlově za účasti týmů víceméně z celé Evropy.

Turnaj ve věkové kategorii U15 se na jihu Čech konal letos už po 29. a podle hlavního organizátorů z SKB Český Krumlov „ … patřil k těm úplně nejlepším v celé jeho historii. Turnaj je každým rokem kvalitněji obsazený a letos zde startovalo více než 15 účastníků z mistrovství Evropy patnáctiletých, které se odehrálo na jaře ve Švýcarsku.“ Třídenního turnaje (6. až 8. 6.) se zúčastnilo 12 družstev, mezi nimiž byly zastoupeny země jako Nizozemsko, Dánsko, Slovinsko (2x), Maďarsko, Německo a Slovensko. Atraktivní zahraniční sestavu pak doplnilo pět českých týmů – Plzně, Mostu, Dobrušky, Jižních Čech a domácího Českého Krumlova. Turnaj se rozehrál ve skupinách (tři po čtyřech týmech), v nichž hrál každý s každým. Nejlepší dva týmy ze skupin postoupily do bojů o 1. až 6. místo, zbývající si to rozdaly o celkové 7. až 12. místo.

rslcup_201406_mixterka

Tým s Adélou a Terkou si nevedl špatně. První zápas se slovenskou Lokomotivou Košice sice prohrál jasně 0:5 (hrál se mix, jeden singl kluků a holek, debl kluků a holek), ale už se Slovinským národním týmem sehrál vyrovnanou partii. V ní byl dokonce jen dva body od vítězství v rozhodující čtyřhře kluků. Škoda. Nad čtvrtým týmem ve skupině (Sokolem Dobruška) zvítězil přesvědčivě 4:1, nicméně na finálovou skupinu to nestačilo. Ve skupině o 7. až 12. místo si však poradil s týmem Jižních Čech 4:1 a opět tak trochu smolně prohrál s Českým Krumlovem 2:3. To rozhodlo, že v nedělních posledních zápasech se střetl se slovinským týmem BK Branik Kungota – porazil ho 5:0 a obsadil celkové 9. místo. Turnaj vyhráli Dánové, nejlepší české družstvo skončilo šesté, tým letošních mistrů republiky v družstvech Český Krumlov byl osmý.

Trenér družstva Baníku Most, pan Jiří Král, měl pro naše holky jen slova chvály: „Musím je pochválit, v konkurenci se určitě neztratily. Ze začátku byly možná trochu hodně ostýchavé, chybí jim určitě větší zkušenosti ze zahraničních turnajů, aby více věřily ve vlastní schopnosti. V deblu proti Národnímu týmu Slovinska odehrály skvělý zápas, bojovaly o každý míč, hecovaly se a jejich vítězství bylo zasloužené. Podobně velmi dobře zahrály v deblu i proti krumlovským holkám, kterým tak vrátily porážku z letošního semifinále MČR družstev U15. Na druhou stranu – papírově slabší soupeřky mají tendenci podceňovat, proti Sokolu Dobruška se jim to vymstilo … V mixu se s našimi chlapci trochu hledaly, v posledních zápasech se ale už na to dalo koukat. Ve dvouhrách to neměly jednoduché – Áda často bojovala s vlastní nervozitou, Terce zase sem tam chyběla rychlost a větší agresivita. Jinak moc děkujeme za ‘zapůjčení‘ hráček se zájmem o badminton. Výborně se s nimi spolupracovalo. Věřím, že skvěle obsazený turnaj s dokonalou organizací byl pro ně užitečnou zkušeností porovnat svou výkonnost se špičkovými hráči kategorie U15. Snad to bude i motivací do dalšího intenzívního tréninku.“

Výsledky RSL cupu 2014 jsou na stránkách pořádajícího klubu.

Martin Vacek (text)
Jiří Král (foto)