U9-U19: Květnové úspěchy našich doma i v zahraničí

13. 6. 2014

Přesto, že se konec sezóny nezadržitelně přibližuje a mistrovské turnaje jsou již za námi, hráči našeho oddílu se v uplynulých dnech a týdnech v hojném počtu účastnili řady domácích i zahraničních soutěží.

Seriál turnajů Radonice
Jde o 1 .ročník hraný švýcarským systémem v kategoriích U9–U14 , kde spolu hrají dívky i kluci dohromady. V průběhu celé sezóny se jich zúčastnila řada našich hráčů. Někteří absolvovali všechny turnaje, jiní pouze některé. Vítězem posledního v řadě turnajů, který se konal v neděli 1. 6. 2014, se ve své kategorii U10 stal Lukáš Mervart, 2.místo pak v U12 obsadila Katka Mikelová .

Kladno Junior Cup
V minulých měsících proběhla rovněž série tří turnajů pro kategorie U9 – U11 s názvem Kladno Junior Cup. Alespoň jednoho turnaje z této série se zúčastnilo téměř 20 našich nejmladších badmintonistů s tím, že někteří dosáhli na medailová umístění a někteří sbírali jen zkušenosti. Nejvíce se dařilo Tomáši Paterovi v U11, který všechny tři své účasti proměnil ve vítězství. Výborně se předvedl i Péťa Nejedlý, který svou jedinou účast přetavil ve stříbro. Na vítězství dosáhli v kategorii U9 rovněž Petr Hnilica, který při své jediné účasti porazil ve finále posledního turnaje další naši naději – Adámka Krále, a Tomášek Bláha, jenž při svých dvou účastech byl jednou zlatý a jednou stříbrný. Lukáš Mervart vybojoval na všech třech turnajích kladenské série třetí místo ve své kategorii U10 a v celkovém součtu bodů ze všech turnajů byl nakonec druhý. Děvčata tentokrát nebyla tolik úspěšná. Pouze Ema Staňková v U11 při svých dvou účastech získala dvakrát na stříbro, když ve finále vždy shodně prohrála 10:11 ve třetím setu s domácí Adélou Schořovou. Kompletní výsledky najdete na stránkách pořádajícího klubu.

Bodensee-Jugendturnier 2014 –Friedrichshafen
V německém Friedrichshafenu se ve dnech 30.5.-1.6.2014 konal velký mezinárodní turnaj mládeže – 47. ročník Bodensee International za účasti čtyř stovek hráčů (z toho 65 z Čech) z jedenácti zemí Evropy. V Německu startovala také trojice našich hráčů: Dean Brabec, Michal Hubáček , Ema Staňková. Nejlépe se našim zástupcům dařilo ve čtyřhrách, a to zejména Deanu Brabcovi, který společně se svým partnerem Janem Vorlíkem z SK Prosek obsadil 2. místo. Michal a Ema si také odvážejí z Německa třetí místa ze čtyřhry, Michal s Honzou Somerlíkem z Klimkovic a Ema se Saban Luna z Chorvatska. Ve dvouhrách se klukům moc nevedlo, asi zejména Michal pomýšlel na lepší umístění, když po vítězství ve skupině vypadl už v osmifinále. Příjemně se představila Ema, která přesně po roce, kdy ji Mojmír objevil v radotínské tělocvičně, při svém prvním zahraničním startu vyhrála bez porážky základní skupinu, přešla přes osmifinále a prohrála až ve čtvrtfinále 1:2 na sety. Kompletní výsledky jsou zde.

Babolet  Mini Cup
Na tradičním turnaji badmintonových nadějí na pražské Astře Zahradní Město obsadila Klára Stehnová ve své věkové kategorii 3. místo.

Badmintonová olympiáda – celostátní kolo v Mostě
Družstvo složené z Petra Hnilici, Štěpána Schroettera , Viléma Vítka, Lukáše Mervarta a Marka Musila obhájilo ve 2.ročníku v  soutěži všestrannosti loňskou bronzovou medaili. V tomto turnaji výběrů jednotlivých krajů a škol se soutěží v sedmi dovednostních disciplínách a malém badmintonovém utkání. Kluci velmi dobře fungovali jako tým, povzbuzovali se. Některé disciplíny zvládli bravurně – například švihadlo či běh, v jiných mírně zaváhali, i když snaha se jim rozhodně upřít nedala – ba naopak! Bojovali vždy do poslední sekundy, do posledního míčku. Výsledné krásné třetí místo v ČR je zcela zasloužené. Gratulujeme! Poděkování patří oběma maminkám za doprovod a za perfektně zvládnuté povinnosti při měření a počítání.

Halka Bitmanová a kolektiv rodičů (text)olympiáda Most sobota_bronz (1)