Soustředění v Liberci

1. 9. 2014

Minulý týden proběhlo badmintonové soustředění dětí a mládeže v Liberci. Soustředění proběhlo bez problémů a věřím, že ke spokojenosti všech zúčastněných hráčů, trenérů i rodičů.

Badmintonisté v Liberci

Badmintonisté v Liberci

Poděkování patří všem trenérům a zejména zúčastněným rodičům našich malých hráčů, kteří svoji nezištnou pomocí během celého týdne velmi přispěli k vydařenému týdnu.  Nám trenérům usnadnili práci tím, že se celý týden starali hlavně o malé hráče mimo kurty. Tak jsme se my mohli plně zaměřit na zlepšování samotných herních dovedností. Čtyři až pět tréninkových jednotek denně v hale znamenalo pro trenéry obrovské zatížení , a tak pomoc rodičů s venkovním tréninkem, přesuny a doprovodem do bazénu byla nenahraditelná.
Malí badmintonisté

Malí badmintonisté

Pro všechny to bylo 12 hodin denně na nohou. Výsledek se však ukázal přímo na místě. Při pohledu na většinu hráčů byl vidět velký pokrok. Ti nejmladší začali používat různé druhy úderů, ti pokročilí již začali hrát opravdový badminton, s řezanými, zadrženými údery a zrychlením na síti.
Samozřejmě, je neustále co zlepšovat; u některých fyzičku, u jiných techniku úderů a také psychickou stránku. Na všem budeme dále pracovat v nadcházející sezóně.
Již v září proběhnou první turnaje , na kterých se ukáže, jaký pokrok  kdo udělal.
Děkuji ještě jednou všem za náročný, ale přesto pěkný týden.
Trenéři:
Mojmír Hnilica, Ivana Herrmannová, Šárka Herrmannová, Alena Mikelová
Pavel Drančák sen., Pavel Pecka, Petr Gric, Halka Bitmanová
Za trenéry oddílu
Halka Bitmanová