První celostátní GPB se odehrál o víkendu na Astře

15. 9. 2014

Na ASTŘE se o víkendu konal nově vytvořený celostátní turnaj pro kategorii U19, označený jako GPB. A naši hráči si na něm vybojovali hned dvě první místa a obě pro Matěje Hubáčka.

Jde o turnaj, jehož se nesmí účastnit hráči do 16. místa celostátního žebříčku v dané disciplíně. Tito hráči mají  zajištěnu  účast na GPA . O kategorii nižší turnaj je tedy především určen pro ty nejlepší z kategorie U17 a druhý sled hráčů U19. Zajímavostí je, že hráč, který na tomto turnaji vyhraje,si připíše více bodů než za umístění na 5/8.místě na GPA. Tak mohou hráči poskočit na žebříčku mezi nejlepších 16 a zajistit si tedy účast na GPA. Dle mého názoru tato změna je ku prospěchu, protože se dává možnost opravdu všem v republice, aby si sami vybojovali účast na turnajích kategorie A .

Pro náš oddíl přinesl turnaj hned dvě vítězství v kategorii chlapců. Matěj Hubáček jako nenasazený a jeden z nejmladších bez ztráty setu vybojoval  vítězství ve dvouhře a připsal si tak 600 bodů. Druhé vítězství  získal s Jakubem Klubalem ve čtyřhře. Zde kluci, kteří nebyli mezi nasazenými, porazili jak jedničky Skřivana s Tichým  tak třetí nasazený pár Brothánek/Fiala.

Kuba Klubal prohrál zápas z mečbolu, když  ve druhém setu zahrál ukončující podání do autu, pak další výměny prohrál a ve třetím setu mu už na soupeře nestačily síly. Škoda, taktická chyba ho připravila o postup do semifinále.

Děvčatům se dařilo o něco méně. Terka Holečková ani Kristina Zdražilová nepřešly přes první kolo i když Terka k tomu byla velice blízko. Proti favoritce z Mostu prohrála první set ze dvou setbolů, druhý jasně vyhrála, ale ve třetím jí, stejně jako Kubovi Klubalovi, došly síly. Terce se lépe dařilo v deblu, kde se s Jitkou Benešovou z Proseka probojovala do semifinále.

Terka Typltová se představila jen v mixu s Janem Fialou z Astry a společně obsadili  5.-8.místo.

Turnaj se díky velmi dobré organizaci a řízení podařilo odehrát v jednom dni a určitě jej celý lze hodnotit jako přínos směrem ke kvalitě turnajů.

Výsledky na tournamentsoftware.com

hb