GPC dospělých Liberec – aneb cesta skrz mléčnou mlhovinu

24. 9. 2014

Tuto neděli se odehrál další z turnajů GPC. Náš oddíl reprezentovali: Ivo Stoklas, Dean Brabec, Pavel Synovec, Tereza Holečková a Adéla Zimmerová. Na konto Meteoru naskákalo hned několik úspěchů.

1

Ještě než se rozepíšu ohledně všech úspěchů a naopak neúspěchů, zmínila bych se o cestě na turnaj. Všichni jeli autem, takže jsme si dosyta užili krásného mlžného oparu převalujícího své líné tělo po celé šířce dálnice – pochopila jsem tedy na vlastní kůži, co to znamená „krok do neznáma“, i když v našem případě asi vjezd nebo jak bych to měla nazvat. Ale to není všechno – opět jsme zjistili, jak nespolehlivé jsou dnešní chytré telefony!!! A víte jak? Pája se prostě nedostavil ráno na sraz. Náš telefonát ho teprve probudil z říše snů – takže všichni pozor !!! – nejen, že jsou „smartphony“ chytré, ale jsou i po čertech zákeřné a ráno Vás prostě neprobudí, tak jak by měly, viď Pájo 😉 😀 ?!?

Ale teď už zpět k turnaji…

2

Ve dvouhře mužů Ivo vybojoval první místo – takže tento „rozehrávající“ turnaj pro něj dopadl velmi úspěšně. Ostatním dvěma klukům se vedlo o něco hůř. Deanek narazil v prvním kole na Samuela Repiara, který skončil třetí, a Pája zase na Honzu Zajíčka – ani jeden los jim zrovna moc nepřál.

3

Terku Holečkovou čekal v singlu stejný osud jako kluky. Vypadla hned v prvním kole s Evou Davidovou, kdy opět musela bojovat s bolestí zad.

4

Nejúspěšnější kategorií pro náš oddíl byl určitě mix, kde jsme ukradli hned dvě místa na stupni vítězů. Jelikož jen jediný pár byl složen čistě z meteorských hráčů (Terka s Ivem), stalo se to, co obvykle – naši hráči na sebe narazili hned v druhém kole a dál pak ještě v semifinále. Pár Stoklas – Holečková nejdříve na tři sety zdolal dvojici Oros – Cinková. Dále už je čekal Brabec se Slatinskou, kteří v prvním kole porazili Weinzettla s Hejdrychovou. Ivo s Terkou poměrně jasně zvítězili a posunuli se do semifinále. Pár Vitvera – Zimmerová se poměrně lehce dostal přes první kolo. Pak už to bylo těžší, protože je čekal nasazený pár Motejl – Ondrášková. Byl to boj na tři sety – dalo by se to označit jako takový menší spektakulární spektákl, kdy se dal sčítat počet dřev za jednu výměnu apod. Ale skončilo to nakonec dobře, takže v semifinále proti sobě nastoupil Ivo – Terka x Kuba- Adéla. Bylo to určitě zajímavé střetnutí, náročnější o to, že se všichni hráči poměrně dobře znají. První set byl hodně vyrovnaný – nikdo nezískal náskok více jak dvou bodů, ale druhý set rozhodl. Adéla s Kubou šli do finále, kde prohráli s párem Šída – Bílková. Začátek zápasu nám hodně utekl – hodně míčů vyházených do autu, úplně jiný styl hry než za celý den… A druhý set už to nezachránil. Ale třetí a druhé místo je skvělé J.

V dámském deblu se nejvíce dařilo Terce Holečková hrající s Janou Slatinskou. Sice holky občas musely zabojovat na tři sety, ale vyhrály úžasné první místo!!! O hodně hůř na tom byla Adéla s Kačkou Hejdrychovou (jelikož píšu sama o sobě, můžu být drsná :D) – větší trapas a tragédii jsem už vážně dlouho nezažila. S Kačkou jsme byly úplně mimo a zápas si vlastně prohrály na vlastní chyby. Ale příště se určitě polepšíme, slibujeme 😉 !

A debl kluků? Další báseň  – Dean s Ivem první!!! Jako nasazený pár potvrdili svou pozici a v žádném setu neztratili víc jak 16 bodů. Pája, který hrál s Rendou Weinzettlem, bojoval tvrdě, ale na dvojici Šída – Kunášek, kluci holt nestačili.

Blahopřeji vítězům a přeji štěstí do dalších turnajů!!!

Více fotek na: http://teammeteor.rajce.idnes.cz/GPC_Liberec_21.9.2014

AZ