Letošní ročník turnaje pro kategorie U9,11,13 se vydařil hráčům našeho oddílu.

7. 10. 2014

V pěkném prostředí branického areálu na Hamru se sešlo na 130 hráčů. Turnaj hraný švýcarským systémem na 2 sety do 15 bez nastavení dává možnost všem si hodně zahrát bez stresu z vypadnutí. Organizátoři zvládli turnaj na jedničku, a tak se dalo odehrát celkem 6 kol. Našim malým hráčům se zde velmi zadařilo a patří jim za to pochvala.

Úspěšná kategorie U13

Nejvíce medailí a nejlepší umístění pro náš oddíl vybojovala děvčata právě v této nejstarší  kategorii. Pět z nich se umístilo v první desítce. Vítězkou se stala Katka Mikelová, která potvrdila svoje postavení nejlepší hráčky kraje v této sezoně. Tentokrát ukázala i pevné nervy, když několik setů vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem 15:14. Zejména za výkon proti Radce Šilhavé si zaslouží pochvalu. V obou setech měla protihráčka několik setbolů, Katka však dokázala vždy bezchybně sety otočit.

Další zlepšení ukázala Ema Staňková, která rovněž neprohrála po celý turnaj ani jednou. Měla pouze dva prohrané sety (jeden s Katkou, jeden s Adélou Shořovou) při tomto systému turnaje pro ni znamenaly krásné 2. místo. Především výkon proti  P.Klailové, kterou porazila Ema poprvé, byl zaslouženě oceněn i okolo stojícími diváky.

Je potřeba též pochválit Káju Melíškovou (obsadila 6.místo) a Báru Ledvinkovou (9.místo) za velmi dobré výkony a bojovnost. I na nich je vidět velký pokrok. Zuzka Mervartová s Klárkou Stehnovou a Sofií Bednářovou sice některé zápasy prohrály, ale chuť poprat se o vítězství jim nechyběla a je potřeba jí vyzdvihnout.

Mezi chlapci se v této kategorii nejvíce dařilo Michalu Forejtovi, který nakonec skončil na 4. místě, když ho evidentně psychicky rozhodilo přidané 6. kolo navíc. Před tímto kolem byl na 2. místě a v posledním zápase jej čekal Morávek z Kladna. Zápas Michal psychicky nezvládl a proto nakonec obsadil až 4. místo. Dobře si vedl Dan Fürst, pochválit je třeba Vojtu Havlíka i Fandu Chvala, oba potvrdili, že jsou zápasovými typy. V každém setu ze sebe dokážou vydat maximum i proti lepším hráčům.  Vojta Franta měl trochu smůlu na těžké soupeře, ale i on bojoval, co mu síly stačily.

Zelený zástup meteorských nadějí s přezdívkou "ŽABIČKY"

Zelený zástup meteorských nadějí s přezdívkou „ŽABIČKY“

Opět úspěšná  kategorie  U11

Vítězství v této věkové kategorii vybojoval Petr Hnilica. I proti o hlavu vyšším soupeřům dokázal využít svou technickou vyspělost a bojovnost a díky chytré hře vyhrál turnaj bez ztráty setu.

Hned za Petrem, pouze s jednou prohrou právě s ním, skončil na 2. místě Kuba Kučera, který ukázal velké zlepšení.  Na hřišti byl soustředěný, šel si míč za míčem za svým cílem. Vytoužený pohár si stejně jako Petr nakonec také odvezl domů.

Další kluci v této kategorii  – Martin Musil, Milan Kovář, Matyáš Pecka, David Řepa, Jonáš Lupač, Vojta Panocha, Vojta Brož a Matěj Pastrňák hráli se střídavými úspěchy. David nakonec překonal s bolestmi hlavy hlavně sám sebe a skončil na krásném 5. místě. Pro některé kluky byl zase turnaj jednou z prvních zkušeností a všichni si vedli statečně! Jen tak dál!

Překvapivé, ale zasloužené 2. místo spolu s pěkným pohárem si z Braníka odváží v kategorii U11  i Olinka Soukupová, pro kterou to je vůbec  první podobný úspěch v její krátké badmintonové kariéře. Věřím,  že to bude pro ni i další naše hráčky povzbuzení do dalšího tvrdého tréninku. Na jejím úspěchu je vidět, že se to určitě vyplatí.  Dobře si vedly i Helenka Chvalová a Kája Ledvinková, Adélka s Klárkou Klímovy, Pája Cittová a Lenka Míková. Všechny si připsaly také několik vyhraných setů, za které musely bojovat občas jako lvice. Ale nakonec se to vyplatilo!!!

Mezi nejmladšími kluky v kategorii U9 jsme měli také zástupce. Pro Matěje Kubra to byl první větší turnaj a bojoval o každý míček. Při některých jeho odvážných zákrocích se až tajil dech. Naražená brada po pádu pěkně z výšky snad přestane brzy bolet a Matěj se tomu bude jen smát.

Všem zúčastněným moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do nadcházejících turnajů.

Halka, Alena, Petra – trenérky