Vítězství ve čtyřhře pro pár Teller – Stoklas

7. 10. 2014

Čtyřicátý první ročník Hradeckého lva měl jako vždy velkou účast. Nejen, že se hrálo celou sobotu, ale pánské debly a zbylé semifinálové a finálové zápasy se musely dohrávat v neděli. Z Meteoru se turnaje zúčastnili: Ivo Stoklas, Dean Brabec, Marek Teller a Tereza Holečková. Páru Stoklas – Teller se podařilo vyhrát těžké finále čtyřhry mužů.

Ivo Stoklas a Tereza Jechová

Ivo Stoklas a Tereza Jechová

Jako vždy se začínalo mixem, kde některé los velmi překvapil, protože hned v prvním kole na sebe narazil pár Téra Holečková s Matějem Švábem proti Ivu Stoklasovi s Terkou Jechovou. Třísetový zápas byl napínavý  ale nakonec vyhrál pár Stoklas – Jechová. Mára hrál s Terkou Appelovou. Jim los přál o něco více a probojovali se až do finále, ve kterém nastoupili proti zkušenějšímu páru Vacková-Neděla. První set byl velmi vyrovnaný, ale ve druhém už Márovi s Terkou docházely síly. Nakonec zvítězila Marťa s Rendou 21-18 a 21-10. Mára se v posledním zápase rozhodl ukázat také něco divákům a skočil několik rybiček při kterých se z hlediště většinou ozvalo jen „jau“. Na již zmíněný pár Vacková-Neděla narazili také naši nejmladší Dean Brabec s Janou Slatinskou a to hned v prvním kole. Bojovali statečně, ale nakonec zápas mlaďoši prohráli na dva sety.
V singlu se našim dařilo o něco méně. V prvním zápase si Ivo poradil s Tomášem Sonnekem, ale druhé kolo už bylo oříšek. Nastoupil proti Miru Šídovi, na kterého bohužel nestačil. Miro totiž zabral, přestal kazit a měl přesné údery. Konečné skóre bylo 19-21, 21-19 a 21-14 pro Mirka. Terka Holečková měla smůlu jak v singlu, kde hrála proti nasazené Verče Koldové, tak v deblu, kde hned v prvním kole narazila se svou spoluhráčkou Annou Vocelkovou na nasazené jedničky Vacková-Erbenová.
Dean v prvním kole porazil Matěje Švába 21-15 a 21-13 a ve druhém kole na něj čekal konečný semifinalista Jirka Louda. Dean bojoval jako lev, ale nestačilo to.
Ivo Stoklas a Marek Teller

Ivo Stoklas a Marek Teller

V deblu se Deanovi vedlo o poznání lépe. Společně s Honzou Vorlíkem byli sehraní a podávali skvělé výkony. Jejich nejhezčí zápas byl určitě v osmičce proti velmi zkušenému páru Neděla-Herout. Kluci vybojovali druhý set, ale nakonec zvítězila léta praxe. Mára Teller s Ivem Stoklasem se probojovali až do finále, které nakonec i vyhráli. Turnaj pro ně ale nebyl vůbec jednoduchý. Nebyli moc sehraní a ze čtyř zápasů byl pouze jeden na dva sety. Těžké to měli s párem Hubáček-Hamáček a také ve finále s plzeňským párem Voráč-Louda.
Tereza Holečková, oprava mad