Petr Hošek zvítězil na Memoriálu Konstantina Holobradého

24. 11. 2014

Víkendový turnaj GPA dospělých, který pořádal náš oddíl v hale ve Vinoři, dal šanci zazářit našim extraligovým hráčům i mladým nadějím, které zatím ještě mohou hrát dorost. Petr Hošek zvítězil ve smíšené čtyřhře s Petrou Pilařovou a získal druhé místo ve čtyřhře mužů se, zatím ještě pořád novým deblistou, Petrem Jelínkem. Další kdo dosáhl na medaili byla Eva Titěrová, která si po pauze s dětmi připomněla staré časy a získala stříbrnou medaili.

Dean Brabec a Honza Vorlík narazili na pozdější vítěze

Dean Brabec a Honza Vorlík narazili na pozdější vítěze

Turnaje se za náš oddíl zúčastnili: Eva Titěrová, Petr Hošek, Ivo Stoklas, Michal Hubáček, Tereza Holečková, Adéla Zimmerová, Dean Brabec, Veronika Slunéčková, Matěj Hubáček a Jakub Klubal. Verča, Matěj, Kuba, Michal a Adéla Zimmerová s deblistkou Kačkou Hejdrychovou, se probojovávali z kvalifikace, nakonec se to  z našich mladých podařilo Adélce v deblu a Michalovi ve dvouhře mužů.

Nejvíce se dařilo právě Petrovi Hoškovi, který i přes to, že na letošní sezonu má nového deblistu, dokázal právě s Petrem Jelínkem uhájit druhé místo. Ve finále je na tři sety porazil pár Herout – Neděla. Ve smíšené čtyřhře se mu s mixerkou Petrou Pilařovou podařilo dokonce zvítězit. Porazili pár Šikalová – Yu Ming Lau. Petr nám o turnaji prozradil, že jediným lehčím zápasem bylo semifinále v deblu. O zápasu s párem Palyama – Sváta řekl, že se kluci tentokrát tolik nebránili.

Ve čtyřhře žen, všechny naše zúčastněné hráčky bohužel vypadly v prvním kole. Nicméně například pro Terku Holečkovou bylo úspěchem už to, že letos měla dostatek bodů na to, aby se dostala do hlavní soutěže.

Eva Titěrová měla smůlu ve čtyřhrách, ale byla 2.v singlu

Eva Titěrová měla smůlu ve čtyřhrách, ale byla 2.v singlu

Ve dvouhře mužů se ani Michal Hubáček ani Ivo Stoklas nedostali z prvního kola, a to ani přes to, že Ivo byl nasazený.

Jak se říká, dobrá rada nad zlato ...

Jak se říká, dobrá rada nad zlato …

Ve dvouhře žen patří gratulace Evě Titěrové, která sice neuspěla v párových disciplínách, ale o to více se jí dařilo ve dvouhře, ve finálovém zápasu ji porazila její dlouholetá párová spoluhráčka Hana Milisová. Evě přesto gratulujeme ke krásnému druhému místu.

eva

Ve čtyřhře mužů postoupila z prvního kola dvojice Brabec – Vorlík, kluci pak bohužel narazili na budoucí vítěze Martina Herouta a Reného Nedělu. Další koho tato dvojice porazila hned po Deanovi s Honzou byl pár Stoklas – Král, kteří se tak dostali jen do osmifinále.

mad – foto Lucie Mocková/Martina D.