Porazili jsme Dobrušku

29. 11. 2014

V dalším kole extraligy jsme víkend začali zase na domácím hřišti. Tentokrát jako soupeř přijel TJ Sokol Dobruška. I přes rozpačité začátky prvních zápasů jsme však soupeře porazili 7:1.

Utkání začalo s menším spožděním pár minut po 11 hodině dopoledne. Prvními rozehranými zápasy byl druhý debl mužů a mix. Právě smíšenou čtyřhru zvládla dvojice Bětka Bášová- Lukasz Moren proti Ondrovi Kopřivovi a Šárce Křížkové poměrně lehce – na dva sety. Zato čtyřhra chlapů, v podání páru Petr Hošek – Jakub Bitman proti soupeřům Jiřímu Skočdopoli a Jaru Vícenovi, začala napínavě. Naši první set prohráli celkem jasně a začátek druhého setu také nevypadal nadějně, poté při přestávce v jedenácti přišel klukům poradit Michal Turoň. Co jim poradil nevím,ale byla to rada nad zlato. Kluci okamžitě otočili a set vyhráli 21:11, další set zvládali poměrně bez problémů až do závěru, který určitě chtěli zdramatizovat pro diváky :).

Péťa Hošek s Jakubem Bitmanem

Péťa Hošek s Jakubem Bitmanem

Dalšími zápasy byla čtyřhra žen, kde Bětka Bášová s Domčou Koukalovou zvládly zápas proti Š.Křížkové s P. Hofmanovou také na dva sety (ikdyž to bylo s odřenýma ušima) a první čtyřhra mužů, kde Pája Drančák s Lukászem Morenem narazili na Ondru Kopřivu s Michalem Matějkou, kluci „Dobrušáky“ porazili celkem snadno.

Domča s Bětkou skvěle zabojovaly

Domča s Bětkou skvěle zabojovaly

Další se odehrály dvouhry, velká gratulace patří Domče Koukalové, která porazila Petru Hofmanovou. A to dokonce na dva sety. Prvenství v délce utkání vede  dvouhra na kurtu číslo čtyři, kdy se Lukáš Klačanský ze začátku pral s Michalem Matějkou o každý bod, než se v půlce druhého setu rozhodl zvítězit podobně jako Petr s Kubou v prvním zápase. Než však Lukáš vyhrál, zvládli na kurtu číslo tři odehrát další zápas. Tímto zápasem byla dvouhra mužů. Kuba Bitman byl naprosto bezkonkurenční a Zdenka Svátu porazil na dva sety s velkým náskokem.

Poslední dvouhru mužů hrál Ivo Stoklas, soupeřem mu byl Jaro Vícen. Jaro sice zvítězil, ale byl to nejvyrovnanější zápas ze všech. První set skončil 23:25 pro Jara, druhý vyhrál Ivo a ve třetím Ivo sice skvěle bojoval, ale i tak ho Jaro udolal.

Lukáš si svůj zápas vybojoval ikdyž začátek byl rozpačitý

Lukáš si svůj zápas vybojoval ikdyž začátek byl rozpačitý

Na následném meetingu celého oddílu byl právě díky svému boji Ivo zvolen nejlepším hráčem dne.

 

mad