GPA U13 – Český Krumlov

30. 11. 2014

Do Českého Krumlova , vyzdobeného na blížící se vánoční svátky , se sjela kompletní česká špička v kategorii U13. Ani tentokrát nechyběli zástupci našeho oddílu . Oproti prvnímu turnaji v Mostu  kde se účastnili  Katka Mikelová a Michal Forejt, si postup vybojovala i Ema Staňková. A zejména děvčata se neztratila a ukázala, že se výkonnostně pomalu dostávají do nejlepší desítky.

Katka Mikelová ve čtyřhře společně s P. Klailovou z Astry Praha  vybojovala svojí první medaili na celostátním turnaji, když po velmi urputném třísetovém  boji o postup mezi  nejlepší čtyři, děvčata porazila dvojici z Orlové –Lutyně  2:1. Ve dvouhře Katka poměrně lehce prošla do čtvrtfinále, kde  jen menší vyhranost a zbytečná zbrklost ji  připravila o postup do semifinále. Již ostřílená Nela Němcová z Orlové –Lutyně určitě nebyla soupeřka neporazitelnou.  Nicméně je velmi cenné, že Katka postupně zlepšuje svoji hru , na kurtu se zklidnila a hned je to na výsledcích znát. Dokáže daleko více využívat svoje  největší přednosti, kterými jsou  hra nad hlavou a tvrdá smeč. Věřím, že když  ještě zapracuje a zlepší obranou hru a hru od pasu dolů ,  může se příště dostat ještě dál. Fyzické i herní předpoklady pro to určitě má.

Ve smíšené čtyřhře spolu s Michalem Forejtem obsadili  9.-16.místo. Bohužel další kolo se vyhrát nepodařilo. Zklamáním  zde pro nás trenéry byl přístup Michala, který jako by od začátku  zápas proti hratelnému soupeři vzdal a nebojoval, jak by se na takovémto turnaji mělo.

Pro Emu Staňkovou  to byla premiérová účast na GPA. A hned obrovský výsledek. Postup mezi nejlepší osmičku  ve dvouhře se opravdu nečekal, vždyt Ema má oproti ostatním  minimálně dvouletou tréninkovou ztrátu. Badmintonu se začala věnovat teprve před rokem a půl. Postup je o to cennější, že hned v prvním kole porazila zkušenou hráčku Petruškovou po téměř hodinovém boji.  Čeho si možná více než  vítězství cením, je schopnost dodržet trenérovi pokyny,  její obrovská psychická odolnost a koncentrace na každý balon, touha vydat ze sebe při každé výměně maximum . Ve čtvrtfinále už ji fyzické ani psychické síly nestačily na to , aby celý zápas držela krok s drobnou , velmi šikovnou a herně vyspělou Van Coppenolle s Orlové. Nicméně každý získaný bod si Ema vybojovala sama, ne chybou soupeřky a  to je určitě dobrý vklad do dalších turnajů.

V mixu s Vojtou Bízkem a v deblu v Radkou Šilhavou bohužel podlehla hned v prvním kole, když zejména v deblu ji evidentně došly fyzické síly.

V turnaji zvítězili favorité. Na mě největší dojem udělala  Katka Zuzáková z Benátek nad Jizerou,  která  v současnosti nemá v této kategorii vážnější  konkurentku. Její hra i technická vyspělost  je na její věk výjimečná a  je na ní vidět rukopis indonéských trenérů.

Kompletní výsledky www.tournamentsoftware.com

 

habi