Naše ligové družstvo B zvítězilo o víkendu rovnou dvakrát

30. 11. 2014

Po více než měsíční pauze se naše družstvo představilo tentokrát na půdě Astry Praha. Jako většina týmů i my stavíme sestavu na vítězství 8:0, avšak toto kolo jsme museli, vzhledem ke studijním povinnostem Martiny Hobzikové, upravit sestavu na vítězství 7:1.

V prvním utkání se  Sokol Radotín Meteor Praha B střetl s týmem  TJ Sokol Doubravka Plzeň.

Počáteční nervozitu jsme zahnali jablečným štrůdlem od Evči a naším oblíbeným pokřikem (který je pokaždé jiný). K prvním zápasům nastoupili EvčaTitěrová s Márou Tellerem a Petr Hohenberger s Michalem Hubáčkem.  Oba zápasy byly velmi vyrovnané a napínavé. Michal s Petrem svůj zápas prohráli, čímž padla i naše teorie o výhře 7:1. Poté co Mára Teller s Deanem Brabcem prohráli i první čtyřhru mužů, potřebovali jsme zvítězit ve všech dvouhrách.

První výhra se podařila Evče, poté Petr odčinil prohru ze čtyřhry a ve 3 setech porazil Pistulku. Honza Machač i Michal vyhráli své zápasy ve dvou setech, a tím se nám podařilo porazit Doubravku 5:3.

V druhém utkání se střetlo naše družstvo s TJ Astra ZM Praha B.

Vítězná sestava se nemění (jak se nám snažila poradit i vrchní rozhodčí, avšak pouze pro urychlení zápisu), přeci jen jsme ji mírně upravili. Jako první nastoupili Mára Teller s Evčou Titěrovou a Petr Hohenberger s Deanem Brabcem. Jak v mixu, tak i ve čtyrhře jsme ztratili první set, ale soustředěným výkonem jsme dokázali zápasy otočit a vyhrát. Následně jsme však ztratili druhou čtyřhru mužů i dvouhru žen, a opět jsme byli postaveni před nelehký úkol – vyhrát všechny dvouhry mužů. V souboji dvou juniorů splnil úkol jako první Michal Hubáček, který porazil Brothánka. Mára přehrál ve dvou setech Měřičku a na závěr v lehce emotivním zápase porazil Honza Machač Myšáka. Po sečtení všech zápasů jsme zvítězili i nad Astrou 5:3.

 

Petr Hohenberger, kapitán týmu a Ivuška Novosádová – korekce mad