Český Krumlov – čtyři medaile z MČR juniorů

8. 2. 2015

O víkendu se odehrálo další mistrovství české republiky jednotlivců, tentokrát to bylo pro kategorii u19 a hrálo se  Českém Krumlově, na mistrovství se nominovali i naši hráči. Toto mistrovství našim hráčům přineslo čtyři medaile, dvě zlaté – obě pro Michala Hubáčka s párovými partnery, jednu stříbrnou pro Deana Brabce s deblistou a jednu bronzovou pro Matěje Hubáčka s Jakubem Klubalem. 

Nejúspěšnější jsme byli právě v pánské čtyřhře, kdy naši hráči Dean Brabec s Honzou Vorlíkem se probojovali do finále, kde je porazili Michal Hubáček s Janem Somerlíkem. A nejen, že jsme měli první dvě medaile, dokonce našemu páru patří i bronzová medaile. A to páru Matěj Hubáček s Jakubem Klubalem, které do finále nepustil právě Dean s Honzou.

V pánské dvouhře se do pavouka dostali Dean Brabec, který v druhém kole narazil na Adama Šářece a po těsně prohraném prvním setu (19:21) už druhý set prohrál s výsledným ziskem 11 bodů. Dalším zúčastněným byl Jakub Klubal, který postoupil dokonce až o třetího kola, tam ale narazil na Lukáše Holuba, který Kubu udolal 21:15 a 21:15. Matěj Hubáček i vzhledem k nižšímu věku než ostatní oddíloví spoluhráči se sice do pavouka dostal, ale hned v prvním kole ho porazil Jindřich Kukač i když si Matěj vybojoval alespoň set. Největší škoda byla druhého nasazeného hráče Michala Hubáčka, kterého ve čtvrtfinále porazil Filip Budzel a Michal tak těsně nedosáhl na medaili.

Ve dvouhře dívek se za náš oddíl zúčastnila Tereza Holečková, tu bohužel už v prvním kole porazila Lucie Paurová.

Ve smíšené čtyřhře náš oddíl reprezentovali Michal Hubáček s Monikou Světničkovou, Matěj Hubáček s Michaelou Fuchsovou, jediný nesmíšený pár Tereza Holečková a Jakub Klubal a poslední Dean Brabec s Janou Slatinskou. Z prvního kola postoupili akorát Hubáčci s partnerkami. A velká gratulace patří Michalovi, který s Monikou celou soutěž vyhrál a stali se tak mistry republiky pro rok 2015.

Ve čtyřhře dívek jsme žádné zastoupení neměli.

mix, zlatí, Hubáček-Světničková

mix, zlatí, Hubáček-Světničková

 

mad