HAMR – GPC U15

8. 2. 2015

GP C U15 – další posun našich hráčů ve výkonnosti.

V neděli se na Hamru uskutečnil 3. zápas GPC U15. Barvy oddílu hájili Katka Mikelová, Ema Staňková, Kája Melíšková, Tomáš Panocha, Radek Slavík, Dan Furst,  Michal Forejt.  Naši hráči o sobě dali vědět  a odvážejí si z Hamru jedno vítězství  a několik bronzových medailí, což je velký úspěch. Vždyt většina z nich je kategorie U13.

Zejména děvčata ukázala, že se neustále zlepšují. Katka, Ema i Karolína porazily hráčky, se kterými ještě na podzim prohrávali.

Nejlépe si vedla Katka Mikelová. Na rozdíl od podzimních turnajů tentokrát  nedala ani jedné své soupeřce šanci a celý turnaj vyhrála. Poté co v semifinále jasně přehrála T. Hřebíkovou z Astry byla i ve finále proti V. Sonnkové opět z Astry celou dobu lepší hráčkou a zvítězila ve dvou setech 21:16, 21:19. Vybojovala si též účast na GP A U15. Velké pozitivum je, že se Káťa na kurtu zklidnila, dokáže využít své obrovské fyzické předpoklady a herní přednosti jako je tvrdá smeč a celkově velmi dobrá hra nad hlavou.

Dařilo se i Emě Staňková /r.2003/ ,která poprvé v kariéře porazila s přehledem další hráčku z Astry A. Antošovou ve dvou setech. V dalším utkání proti o dva roky starší Hřebíkové se sice projevila fyzická  převaha soupeřky, ale i tady Emča zabojovala a ukázala, že se neustále zlepšuje. Zejména po technické stránce své soupeřky dokáže velmi často přehrát.

Rovněž Kája Melíšková prokázala zlepšení, porazila ve 3 setech M.Šeblovou   a dobře vzdorovala i V. Sonnkové. Až Kája ještě zlepší pohyb po kurtu, věřím že se dostaví další úspěchy v podobě vítězství. Určitě na to badmintonové předpoklady též má.

Z kluků nejvíce potěšil Radek Slavík, který i přesto, že trénuje jen jednou týdně , ukázal, že je talentovaný sportovec a odváží si 3.místo. Nejcennější je výhra nad V.Kulíškem z Astry, kterého porazil ve 3 napínavých setech. V boji o finále prohrál ve vyrovnaném utkání  s V. Seberou 1:2 na sety. Tomáš Panocha se probojoval do čtvrtfinále. Zde sehrál vyrovnané utkání s V.Podivínem z Proseka. I přesto, že nakonec prohrál ve 3 setech, zaslouží si pochvalu za předvedenou hru a bojovnost,v minulosti u něj nevídanou.

Další medaile naši hráči získali v deblových disciplinách – Radek s Tomášem, Ema Staňková s Radkou Šilhavou z Hamru a Katka Mikelová s Patricií Kleilovou z Astry.

Dan s Michalem měli vesměs těžké soupeře a sbírali zkušenosti , které by měli zúročit příští týden na GPC U13.

Celkově potvrdili naši hráči stoupající kvalitu , na všech je vidět , že se zlepšují.  Se soupeři se kterými prohrávali, už dokáží vyhrávat nebo při nejmenším sehrát vyrovnanou partii.

Všem medailistům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších turnajů.

Kompletní výsledky na www. czechbadminton.cz

redaktor