Šance určitě byla, Jakub Bitman o zápase s Koukalem

14. 2. 2015

Kuba získal na MČR jednotlivců 2015 zlatou medaili ze smíšené čtyřhry, kde hrál po boku Alžběty Bášové a bronzovou medaili z dvouhry mužů. Ve dvouhře měl hezky nakročeno a až v semifinále ho zastavil pozdější mistr Petr Koukal.

Gratuluji k oběma medailím. Tu zlatou jsi vybojoval spolu s Bětkou Bášovou, obhajovali jste pošesté předchozí titul, jaké naděje jste si dělali předem?

Jednoznačně zlaté. Cokoliv jiného než vítězství bychom brali jako neúspěch. Je to pro nás každý rok těžší spíše psychicky, že my jsme ti, od kterých se výhra očekává. Jsem proto rád, že se nám to opět podařilo.

Nastoupil jsi i v singlu, jaké bylo tvé očekávání tady?

Nijak velké. Vzhledem k zdravotním problémům, které mě začátkem roku provázely, jsem si nebyl ani jistý, jestli do dvouhry nastoupím. První dva zápasy nebyly vůbec dobré, ve čtvrtfinále jsem se do toho už trochu dostal a v semifinále jsem nakonec podal výkon, se kterým jsem byl, i s ohledem na počet tréninků, které jsem odtrénoval, spokojený.

Jak bys popsal semifinálový zápas proti Petru Koukalovi jr.? Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi dobře, věděl jsem, že nemám vůbec co ztratit. Na rozdíl od loňska jsem hrál úplně bez nervů, hru jsem si užíval. Bohužel rozhodlo to, že jsem neměl zdaleka tolik natrénováno, kolik takový zápas vyžaduje. Počet nevynucených chyb pramenících právě z tréninkového výpadku a také z toho, že většinu svého času věnuji mixu, byl až příliš velký. I když jsem tedy spokojený, tak mě prohra mrzí, protože si myslím, že šance určitě byla.

Přece jen, máš doma několik medailí, a nejen z MČR, slavil jsi i tyhle dvě?

Byl jsem s rodiči na večeři, s Bětkou jsme se k tomu zatím ještě nedostali. Neviděl bych to na nějaký totální reset, spíš klidné posezení, pokec, nějaký drink.

Jaká pro tebe byla ta NEJ chvilka na letošním mistrovství?

Těžko říct co bylo to NEJ. Nejhorší, nejlepší, nejpřekvapivější,… Určitě by se dalo najít spoustu věcí. Asi bych to ale zhodnotil tak, že jsem vůbec nevěděl co očekávat. Ať už ze strany organizátorů, tak z mé strany. Organizátory musím velmi pochválit, napoprvé se s tím poprali velmi statečně a až na malé drobnosti mám jen slova chvály. Z mé strany pak proto, že jsem po oněch zdravotních problémech vůbec netušil, co od svého těla očekávat, co vydržím, jestli nebudu muset vzdát. Naštěstí to vše dopadlo dobře.