Další medaile získaly naše naděje v kategorii u13

17. 2. 2015

Předposlední turnaj GP C kategorie U13  o víkendu proběhl na Hamru v Braníku.

Zúčastnilo se ho celkem  43 chlapců a 28 dívek. Rovněž náš oddíl byl početně zastoupen, přijeli hráči z obou tréninkových míst – z Vinoře i Radotína. I tentokrát se naši hráči neztratili a odvezli si z Hamru několik medailí. A to i přesto, že dvě naše nejlepší  hráčky Katka Mikelová a Ema Staňková nemohly startovat ve dvouhře  neboť díky svému umístění na celostátním žebříčku do 12. místa mají zajištěn přímý postup a podle pravidel nesmí na krajských turnajích startovat. Nastoupily tedy jen do párových disciplín. Zde se opět nejvíce dařilo Katce Mikelové, která se svojí spoluhráčkou P.Kleilovou turnaj vyhrála, ve finále porazila právě Emu s R.Šilhavou. V mixu si Katka s Michalem Forejtem odvážejí  2.místo. Bohužel se jim tentokrát nepodařilo zvítězit.

Další medaile již byly bronzové. Pro většinu navíc premiérové z GP C.  Velmi  dobře zahráli a mile překvapili  Karolina s Danem Furstem. Společně hráli teprve druhý turnaj a probojovali se až do semifinále. Poněkud nervní závěr utkání ve čtvrtfinále nakonec zvládli a podařilo se jim vyhrát ze 7 mečbolů soupeře. Pro Dana to byla první medaile z krajského turnaje. Pochvala za bojovnost.

Až do semifinále se ve dvouhře  probojovala děvčata Bára Ledvinková a Kája Melíšková. Boje o finále sice holky prohrály, ale neprodaly kůži zadarmo a bojovaly o každý bod. Společně pak obsadily třetí místo i ve čtyřhře. Dařilo se i Zuzce Mervartové, která se ve dvouhře i čtyřhře se Sofií Bednářovou dostala až čtvrtfinále.

Ve dvouhře chlapců si dobře vedl Tomáš Patera, který se vítězstvím nad D. Kubišem z Proseka probojoval do čtvrtfinále. Dobrý výkon podali většinou i ostatní  kluci, nicméně  v silné konkurenci převážně proseckých hráčů přeci jen o něco zaostávají. Předpoklady pro zlepšení ale mají všichni.

Pro méně zkušené hráče – bratry Kovářovy, Báru Johnovou a K.Blahošovou to bylo spíše sbírání zkušeností, pro jiné možná i důvod k většímu úsilí v tréninku, aby to příště bylo o trochu lepší .

Podrobné výsledky na www.czechbadminton.cz