Adéla Vacková získala zlato v deblu na GPA

24. 2. 2015

Zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili vybojoval náš oddíl na třetím turnaji GPA kategorie U15 v letošní sezóně, který o uplynulém víkendu proběhl v Orlové. A všechny díky Adéle Vackové, která se „na bedně“ umístila v každé disciplíně. 

Adéla přebírá cenu od vrchního rozhodčího.

Adéla přebírá cenu od vrchního rozhodčího.

Na GPA náš oddíl reprezentovaly: Kateřina Mikelová, která se na své první GPA probojovala z krajského kola a Adéla Vacková, ta měla přímý postup. Áďa dorazila do Orlové po týdenním tréninkovém výpadku zaviněném nemocí. Další možnou nevýhodou bylo to, že Adéla hrála pod tlakem, jelikož nastupovala jako první nasazená hned ve dvou disciplinách a tak své nasazení musela obhájit. To se jí ovšem podařilo.

Cesta k úspěchu ovšem nebyla snadná. Především ve dvouhře se dost natrápila. Hned v úvodním zápasu moc nechybělo a skončila. Po prohraném prvním setu (20:22) se trápila i v tom druhém, který gradoval stavem 20:21 pro soupeřku. Nicméně zvládla to, stav setu otočila (23:21) a v rozhodujícím už dominovala (21:15). „Přiznám se, že už ani já jsem ve druhém setu nevěřil, že Áda zápas vyhraje. Ta ale opět ukázala, jaká dovede být bojovnice a potvrdila starou pravdu, že zápas končí až s posledním míčkem …“ okomentoval utkání přítomný trenér Pavel Drančák.

Čtvrtfinálový duel dvouhry odehrála Adéla už v poklidu (21:11 / 21:11) a mohla se těšit na boj o finále. Ten se hrál až druhý den, v neděli, a jakoby pro ni byly úvodní zápasy zakleté … Opět nehrála podle představ, svých ani okolí. Víceméně po celý zápas se nedostala do obvyklého rytmu, na rozdíl od bezchybné soupeřky hodně kazila a všude byla o chvilku později. Soupeřka ji doslova zničila (8:21 / 6:21). Přes semifinálový neúspěch je však Adélu třeba pochválit za zisk třetího místa v konkurenci 32 dívek z celé ČR.  I proto, že po zmíněném „výprasku“ v sobě našla dost morální síly, aby v dalších disciplínách hrála o zlato.

Zlato vybojovala v deblu, v němž si spolu s českobudějovickou Bárou Hadáčkovou pro něj došly celkem v poklidu, když během turnaje se soupeřkami neztratily ani set a také finále proti nasazeným „dvojkám“ dokázaly hrát na pouhé dva sety.

O jeden set víc byla potřeba k určení vítěze ve smíšené čtyřhře. Bohužel to pro Adélu a veseckého Jirku Vajsejtla nebyl set vítězný – prohráli totiž ve finále 11:21 / 21:16 a 18:21. Do té doby ale procházeli turnajem bez sebemenšího zaváhání. Tak snad to zlato vyjde příště …  „S výsledky Adély jsem víceméně spokojený, především s ohledem na tréninkový výpadek krátce před turnajem. Teď se musíme dobře připravit hlavně na dubnové Mistrovství republiky ČR. Soupeři budou mít o důvod víc na něm uspět a vybojovat nějakou medaili nebude vůbec snadné,“ zhodnotil turnaj trenér Drančák.

Vedle Adély se svého prvního GPA turnaje v kategorii U15 zúčastnila i další naše hráčka – vítězka krajské kvalifikace Kateřina Mikelová (ročník 2002). Premiéru zvládla a svůj první zápas na něm vyhrála. Ve druhém už proti pozdější finalistce neměla moc šancí, ale do žebříčku si připíše skvělých 280 bodů.  Oběma našim zástupkyním děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a držíme palce do dalších turnajů – Kateřinu teď čeká „áčkový“ turnaj své kategorie U13, Adélu naopak krajská kvalifikace MČR družstev kategorie U19.

 

red