GPC u17 přineslo našim medaile

13. 3. 2015

Poslední u 17 pořádala Astra ve svém království na zahradním městě v neděli 8. března. Vedoucí turnaje dopřál borcům delší čas na rozehrání a začínalo se až kolem půl desáté, po úvodních dohadech jakým systémem hrát, se nakonec turnaj hrál běžným způsobem – rozpis v pavouku.

dvouhra pořadí
Vacková Adéla 1
Typltová Tereza 2
Zdražilová Kristína 3-4
Chaloupková Eliška 5-8
Boučková Anežka 9-16

Za Meteor se zúčastnily Kristýna Zdražilová, Eliška Chaloupková, Anežka Boučková, Tereza Typltová a Adéla Vacková.

Adéla šla z jednoho konce pavouka, Tereza z druhého a celkem neomylně se potkaly ve finále, když po cestě pavučinou nedaly nikomu šanci. V mezičase se na finále připravovaly tím, že seděly vedle sebe na žíněnce a mastily na telefonech. Vítězství si uhájila Adéla, cíl splněn, na áčka jedou obě.

Adéla zvítězila v singlu

Adéla zvítězila v singlu

Mladé muže reprezentovali lyžaři Pavel Synovec (právě se vrátil z lyžařských prázdnin) a Jonatan Šercl (který byl přivezen z lyžařského výcviku, kam byl po turnaji též vrácen).

Jonatan se jako obvykle pomalu rozehrával a díky tomu, že se nezačínalo mixem, měl už v prvním singlu namále. Nakonec přehrál Veselého i Wallera, ale protože šel zprostředka pavouka, narazil v semifinále na Pavla. Hoši se pěkně proběhli a Pavel jako obvykle vyhrál.

Pavel šel spolehlivě přes Joudu, po slušné hře přes Jonatana a ve finále se potkal s tradičně znaveným Kristianem, který se ovšem též tradičně vždy oklepal a vzepjal k dobrému výkonu. Chlapecké finále se kuriozně začalo hrát až kolem šesté večerní, pořadatelé možná počítají s tím, že jsou prázdniny. Pavel měl i přes finesy jako je hra za zády a smečích z jakékoliv pozice stále mírně navrch. V posledním setu Kristián uhrál jen 8 bodů.

Mixy měly jedno překvapení a to spočívalo ve dvojici Jára-Brunátová, která se nečekaně probojovala do finále přes Terezu s Jonatanem. Ti si původně dělali zálusk na vítězství. Finále pak už oprávněně ovládli Adéla s Kristianem.

Čtyřhra dívek byla krátká a Adéla s Terezou bohužel neuspěly proti duu Kuželová-Brunátová. Že by něco vypustily?

Tereza Typltová

Tereza Typltová

Čtyřhra hochů byla plně v režii „našich“. Pavel už nemá tendenci odehrát všechno sám a Jonatan je mu kvalitním partnerem a tak borci potvrdili ambice. I když poslední bod ve třetím setu získali díky Pavlovu nechytatelnému superprasátku a vyhráli tak 21:19.

K výsledkům těchto sedmnáctek nelze než gratulovat