Cesta za bronzem

15. 3. 2015

Cesta za bronzem

Letošní soutěž družstev dorostu se v rámci Prahy a Středočeského kraje omezila  na jedno kvalifikační kolo, protože se účastnily pouze 4 týmy – Sokol Meteor Praha Radotín, SK Prosek Praha, TJ Astra ZM Praha a BK 73 DELTACAR Benátky n/J. Tato kvalifikace se odehrála již 1.3.2015 v Benátkách. Sestavu našeho týmu pro tuto sezónu tvořili:

Kluci:                                                 Holky:

Hubáček Michal                                 Holečková Tereza

Hubáček Matěj                                               Typltová Tereza

Klubal Jakub                                      Vacková Adéla

Brabec Dean                                       Fuchsová Michaela (hostování)

 

První v pořadí byla věčná překážka v podobě Astry, se kterou jsme, bohužel, prohráli, přestože jsme bojovali jako udatní lvi (3:4). V následujícím utkání proti Proseku jsme tedy dosti upustili páru a nadšení, jelikož se zdálo, že postup na MČR je v nedohlednu. Skončilo to tedy 3:4. Co nás vyšvihlo na druhou příčku byl poslední boj proti Benátkám, které jsme porazili 6:1 – tedy jsme hráli v lepším poměru než Prosek, který s nimi prohrál. Naše konečné umístění na této kvalifikaci bylo tedy na druhé příčce.

Jenže co osud nepřichystal za příležitost! Další týden v temnotě beznaděje vysvitl první sluneční paprsek bláznivé naděje – tým ze Západních Čech se rozhodl odstoupit a MČR družstev se nezúčastní! Je tedy třeba vybrat náhradní tým!

Byla to obrovská šance pro naše družstvo, protože jsme se umístili druzí a bodové ohodnocení našich hráčů je také dost vysoké. Do bojů o tento „last minute“ se ovšem přidal i Prosek, takže vše skončilo improvizovanou baráží 11. 3. ve Vinoři. Prosecký tým byl posílen o svého skvělého Vorlíka, který se klání v Benátkách nebyl přítomen. Atmosféra byla velice napjatá, protože vše se muselo zařídit doslova na poslední chvíli (taková Míša Fuchsová musela prostě všeho nechat a vyjet do Prahy). Po prvním prohraném mixu začala euforie týmu lehce klesat…. Ale kdo nebyl ve Vinoři v poslední době, nemůže vidět důkaz našeho týmového ducha v podobě obarvené podlahy, jak hráči zuřivě bušili tubami do země. Nakonec rozhodující zápas padl na dámského debla. Míša s Áďou nastoupily proti prvoligovému páru, Ausbergerová – Zelinková. Je to až neuvěřitelné, kolik koncentrace, klidu a vůle v sobě naše holky nalezly! Po třech setech získaly poměrně kvalitní skalp! A bylo to naše! Jedeme na MČR družstev dorostu!

Počaly tedy urychlené přípravy na odjezd – domluvit cestu, zařídit ubytování, nechat udělat trička… Ale vše se nakonec zvládlo a náš tým se mohl připravovat na velký boj v Českém Krumlově. Byli jsme ¾ nasazení. Největším soupeřem a favoritem turnaje byly podle všeho Klimkovice, které měly velice mocný tým. My se ovšem ničeho nezalekneme a věříme si! V naší skupině jsme se utkali proti Astře, Jehnicím a Vesci. Dobyli jsme Jehnice (7:0) a Astře vrátili naši bolestnou porážku z Benátek (4:3). Horší to bylo s Vescem, který nás překvapil, a my prohráli 3:4. Ze skupiny ovšem postupují dva týmy – tedy my a Vesec. Dalšími, kdo se zúčastnil finále, byli předpokládané Klimkovice a Krumlov. Po celou dobu sobotního klání se hráči našeho družstva perfektně povzbuzovali a pomáhali si. Do nedělního semifinále jsme vstupovali jako tým s velkým T, s kterým je nutno počítat! Bohužel, los nám moc nepřál a my hned narazili na obávané Klimkovice. Ať už jsme se snažili, jak jsme chtěli, na jejich tým jsme nestačili (prohra 1:5). Čekalo nás tedy utkání o třetí místo proti domácím, které jsme pod vedením Pavla Drančáka st. proměnili a získali tak cenný bronz (4:2). Vítězem celého turnaje se staly Klimkovice. Druhou příčku obsadil Vesec.

Celkové umístění z toho turnaje je pro náš oddíl více než výborné! Plus celková zkušenost, že nikdy není nic ztraceno!

GRATULUJEME!!!