Matěj Hubáček si GPA odvezl dvě bronzové medaile

30. 3. 2015

Poslední celostátní turnaj kategorie U17 před Mistrovstvím Republiky se uskutečnil o víkendu v Brně.

Turnaj nabídl šanci bojovat o vítězství i jiným  hráčům, než obvykle, protože někteří z těch „nejlepších“ se účastnili ME juniorů, jiní prostě jen odpočívali před závěrečnými turnaji sezony.

Náš oddíl měl tentokrát zastoupení vyrovnané – 2 kluci, 2 děvčata: Matěj Hubáček, Pavel Synovec, Adéla Vacková a Terka Typltová.

Největší naší nadějí byl Matěj, který jel na turnaj s cílem bojovat o medaile. Nakonec si z Brna odvezl dvě třetí místa. Ve dvouhře chlapců podlehl v semifinále pozdějšímu vítězi V. Lapáčkovi po vyrovnaném boji. A stejně tak ve čtyřhře je soupeři vyřadili až v boji o finále.

Pavel měl smůlu na los. A to ve všech disciplínách. Ve dvouhře hned v 1.kole narazil na poměrně silného soupeře, který  je na stejném místě v celostátním žebříčku. Zápas hrál velmi dobře do poloviny druhého setu. Pak zřejmě s vidinou vítězství trochu znervózněl a začal se snažit ukončovat výměny co nejrychleji, což nebyl ten pravý recept na vítězství. Nakonec prohrál, ale vybojoval alespoň jeden ze tří setů.

Dobře si vedla  Terka Typltová, která vydřeným vítězstvím nad Járovou z Astry obsadila 5.-8.místo. Zejména obrovská bojovnost zdobila Terku v tomto utkání .  Adéla zahrála dobře proti A. Seibrtové, v dalším kole však nedokázala najít zbraň na V. Srncovou.

Společně holky prohrály debla s 1.nasazenou dvojicí Járová/Srncová. Po vyrovnaných dvou setech byly po většinu toho třetího lepší, dovedly jej až ke čtyřem mečbolům, bohužel ani jeden nedokázaly proměnit a nakonec prohrály těsně 22:24.

Nicméně gratulujeme za dosažené výsledky. A do příště přejeme víc štěstí!

 

hb, ilustrační foto