KP U15 – medaile pro tři naše hráče a hráčky

31. 3. 2015

Letošní krajský přebor kategorie U15 přinesl našim oddílovým hráčům postup na Mistrovství ČR U15. Ve dvouhře pro Katku Mikelovou, která tak doplní přímo postupující Adélu Vackovou. Pro Katku, patřící ještě do u13, je postup  potvrzením, že její účast na minulém turnaji GP A nebyla náhodná. Katka ale nebyla jediná, kdo se blýskl svými dovednostmi. Radek Slavík skončil ve dvouhře na 3.místě a ve čtyřhře dívek si stejné umístění vybojovala i Ema Staňková se spoluhráčkou.

Turnaje se zúčastnila řada našich hráčů. Z chlapců to byli ještě Honza Volček, Dan Furst, Michal Forejt, Tomáš Panocha a Adam Bhuyain. Z dívek Bára Ledvinková a Karolína Melíšková. Všichni ve svých zápasech předvedli to nejlepší. Ve dvouhře se mezi osmičku nejlepších podařilo kromě Katky a Radka projít ještě Emě, která po vítězství nad Hřebíkovou nenašla psychické síly na další náročný singl a prohrála s Antošovou (obě Astra). Dále pak postoupila už jen Katka, která v semifinále přešla přes Antošovou a ve finále po vyrovnaném boji se Sonnkovou z Astry prohrála a Radek, který skončil v semifinále. Ve čtyřhrách se podařilo na medailové pozice projít jen Emě hrající s Radkou Šilhavou z Hamru.

Kromě nejstarších chlapců – Radka, Tomáše a Adama byl tento turnaj pro ostatní testem před krajským přeborem jejich věkové kategorie U13, který je čeká 11.4. Po  slušně odehraných zápasech na tomto turnaji se naše medailová sbírka z krajského přeboru jistě rozšíří.

Misrovství Republiky této kategorie se  koná za měsíc v Pardubicích a budeme tam tak mít hned 2 hráčky. Adéla Vacková určitě bude chtít získat medaile ve smíšené čtyřhře a ve čtyřhře. Katka pojede sbírat body, které se budou hodit v příští sezoně.

AM