Mezinárodní úspěchy pro naše mladé hráče – Berlin Yonex Junior Cup 2015

7. 4. 2015

V Berlíně se o velikonočním víkendu uskutečnil tradiční juniorský mezinárodní turnaj Yonex Junior Cup 2015. Letos se ho zúčastnilo více než 450 hráčů z Německa, Dánska, ČR a Polska. Turnaj byl rozdělen na divizi A pro přední hráče národních žebříčků a divizi B pro ostatní hráče. Turnaje se zúčastnilo několik hráčů z celé ČR, a za náš oddíl to byli: Dean Brabec v kategorii U19, Pavel Synovec – U17 a Ema Staňková – U13, vždy v divizi A.  Všichni nasbírali cenné zkušenosti zejména ze zápasů s dánskými hráči a přivezli si i několik medailí.

Největšího úspěchu dosáhl Dean Brabec v singlu, když se propracoval skupinou a pavoukem až do finále, ve kterém nestačil 0:2 na sety na německého badmintonistu. Získal tím stříbrnou medaili. Ve čtyřhře  skončil Dean na 4. místě, když spolu s Honzou Vorlíkem prohráli jak semifinále, tak i zápas o třetí místo.

Pavel Synovec ve dvouhře předvedl ve třech zápasech ve skupině kvalitní badminton, stačilo to však jen na jedno vítězství, čímž se mu zavřeli dveře do vyřazovacích bojů. Ve čtyřhře si Pavel zlepšil náladu a vyhrál spolu s Vaškem Podivínem celou kategorii. V divizi A U13 prošla Ema Staňková jak v singlu, tak i v deblu s Radkou Šilhavou skupinami a pavoukem až do semifinále, oba semifinálové zápasy však prohrála. Zejména prohra v singlu na tři sety s o rok starší Dánkou ji mrzela. Ema však v sobě našla dostatek psychických sil k oběma utkáním o třetí místo, a jak v singlu, tak ve čtyřhře spolu s Radkou Šilhavou si z Berlína odváží bronzovou medaili.

 

Výsledky na tournament software:http://tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=0A02BF8B-28AF-4EB9-B6A1-4BABDD6A52F0

 

Halka, foto ilustrační