Již tento víkend! – Přijďte se podívat na strhující výkony nejen českých, ale i zahraničních badmintonových hvězd!

9. 4. 2015

Čtyři nejlepší české týmy. Čtyři napínavá utkání. Dva dny špičkového badmintonu, ze kterého vzejde jeden vítěz – mistr extraligy. To je závěrečný turnaj Finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na strhující výkony nejen českých, ale i zahraničních badmintonových hvězd!

Je to tady! S nadcházejícím měsícem dubnem se blíží dlouho očekávaný závěr Extraligy smíšených družstev. Do play-off se probojovaly tři poměrně stálé týmy – BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou, Sokol Meteor Praha Radotín, TJ Sokol Veselý Brno – Jehnice – a jedna rychle stoupající hvězda, SKB Český Krumlov. Po posledních pěti letech se jedná o poměrně výraznou změnu, protože jako čtvrtý tým se ke „stálé trojce“ přidávalo, buď BaC Kladno, nebo Sokol Dobruška. Tato sezóna sebou přinesla samá překvapení a my se tak v play- off můžeme těšit na opravdu výjimečné badmintonové zážitky.

SKB Český Krumlov, hrající ještě loni 1. celostátní ligu, vystřelil na první příčky závratnou rychlostí a po 8 letech se opět probojoval až do Play Off – a to s nejvyšším počtem bodů! Zpět na domácí půdu se vrátila Hana Milisová, dříve hostující za Benátky. Dalšími posilami týmu jsou Maxmilian Koreny, Zuzana Pavelková a polský Mateusz Swierczynski. Chybou by bylo zapomenout na to, že družstvo má samo o sobě silné jádro (Janáček, Černá, Florián). Krumlov tak v této sezóně vnesl do Extraligy novou dynamiku a dal jasně najevo, že s ním musíme počítat.

Obrázek 1 - Zdroj: Radek Votava

Obrázek 1 – Zdroj: Radek Votava

Týmem, který po základní části obsadil druhou příčku, bylo BK 73 DELTACAR Benátky n./J s 18 body. Toto umístění, na rozdíl od výše zmíněného, není žádným překvapením, protože Benátky jako každý rok útočí přímo na zlato a jejich tým je opět velice silný. Jejich soupiska, čistě pro zajímavost, obsahuje nejvíce zahraničních hráčů z play – off. Oproti loňsku jsou novými tvářemi v sestavě: Marija Ulitina (87. na světovém žebříčku v singlu), Lukáš Zevl, Adam Lau a Alfred Lau. Díky Ulitině, si Benátky mohou připsat 100% úspěšnost v dámském singlu pro tuto sezónu.

Obrázek 2- Zdroj: www.badminton-benatky.cz

Obrázek 2- Zdroj: www.badminton-benatky.cz

Ve čtvrtfinále se mělo rozhodnout o dalších dvou týmech, které postoupí do play- off. Brno se utkalo s Dobruškou a Meteor s Astrou, což se u posledně zmíněného utkání stává již pomalu zvykem. Nebyla očekávána žádná větší překvapení – jak Meteor, tak Brno nad svými soupeři zvítězili v poměru 7:1.
Novinkou je, že brněnský tým do play-off nepostoupil rovnou z prvních dvou příček, jako tomu bylo předešlá léta, ale musel si to vybojovat ještě ve čtvrtfinále. TJ Sokol Veselý Brno – Jehnice oblékl poměrně nový kabát – zůstaly stálé zahraniční hvězdy (Adam Cwalina a Kamila Augustyn), dále domácí hráči jako Mendrek, Světnička, Kohoutek, Světničková… družstvo ale opustily síly v podobě Bášové, Koukala a Vícena, které pouze vyměnily barvy. Ovšem úplně novým přírůstkem je Vojtěch Šelong, kterému se tuto sezónu velice daří i na turnajích jednotlivců (na VC Plzně měl premiéru a umístil se na prvním místě v singlu). Na play – off se přesvědčíme, zda je tým dostatečně silný, aby v sobotním utkání odolal nabitému Krumlovu.

Obrázek 3 - Zdroj: www.badmintonjehnice.cz

Obrázek 3 – Zdroj: www.badmintonjehnice.cz

A nakonec Sokol Radotín Meteor Praha, náš domácí tým, který se už 4 roky umisťuje stále na třetí příčce. Letos by se tento bludný kruh mohlo podařit prolomit a zopakovat tak například úspěch z roku 2009, kdy jsme skončili první. Vyhlídky jsou určitě nadějné, protože i družstvo Meteoru upravilo své složení. Zpět do svého mateřského klubu se vrátil Jakub Bitman, který dříve působil v barvách Jehnic, stejně jako Alžběta Bášová a Petr Koukal, kteří k nám přestoupili a stali se vítanými zbraněmi našeho týmu! Hostujícími hráči pro tuto sezónu se opět stali Lukasz Moren, Dominika Koukalová, Lukáš Klačanský plus Matěj Hliničan, který v Meteoru hraje poprvé. Nesmíme ovšem zapomenout zmínit i ostatní domácí hráče – Pavla Drančáka, Petra Hoška a Iva Stoklase. Sestava je opravdu mocná a očekávání veliká. Nakonec bude záležet jen na hráčích, jestli předvedou své nejsilnější výkony, a na divácích, jak moc je vyburcují k vydání toho nejlepšího z nich.

Obrázek 4 - Zdroj: Adéla Zimmerová

Obrázek 4 – Zdroj: Adéla Zimmerová

TOP 10 hráčů pro sezónu 2014-15
1. Marija Ulitina BK 73 DELTACAR Benátky n/J 14/14
2. Adam Mendrek TJ Sokol Veselý Brno – Jehnice 12/14
3. Jakub Bitman Sokol Radotín Meteor Praha 12/14
4. Zuzana Pavelková SKB Český Krumlov 11/14
5. Maxmilián Koreny SKB Český Krumlov 11/14
6. Lukasz Moren Sokol Radotín Meteor Praha 10/12
7. Mateusz Swierczynski SKB Český Krumlov 10/12
8. Denisa Šikalová BK 73 DELTACAR Benátky n/ 10/13
9. Lukáš Zevl BK 73 DELTACAR Benátky n/J 10/14
10. Michal Rogalski BaC Kladno 10/14

Už pouhé sestavy jednotlivých týmů dávají jasně najevo, že play-off nabídne jedny z nejzajímavějších zápasů českého badmintonu. Přijďte podpořit svůj oblíbený tým a pomoci tak vytvořit perfektní herní atmosféru!

Turnajový web: Playoff-badminton.cz

Přidejte se také k události na Facebooku.

Průběh finále můžete sledovat ve streamovaném přenosu na YouTube.

Sobota 11. 4. 2015 (semifinále)
13:00 SKB Český Krumlov x TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice
16:30 Sokol Meteor Praha Radotín x BK 73 DELTACAR Benátky n/J
Neděle 12. 4. 2015
9:30 utkání o 3. místo
13:00 finále

Adresa: ZŠ Prachovická 340, 190 17 Vinoř, Hlavní Město Praha, Czech Republic (vstup z ulice Opočínská)