Medailové žně a pět nominací na MČR U13

13. 4. 2015

Naši mladí hráči ovládli Krajský přebor kategorie U13, který se konal v Kralupech nad Vltavou. Kromě již obvyklých skvělých výsledků od Katky Mikelové a Emmy Staňkové, jsme se dočkali medailí i od jiných hráček a hráčů.

Tituly přeborníků Prahy jsme získali ve čtyřech z pěti disciplín a k tomu dalších několik druhých a třetích míst. Medaile potěší děti i rodiče, nás trenéry nejvíce těší, že hráči dnes porazili v několika případech soupeře, se kterými dosud prohrávali a opět jsme tak zaznamenali výkonnostní posun. Pětice z nich se svými výkony kvalifikovala na MČR U13. Ke Katce  a Emě, které měly postup zajištěný díky postavení na celostátním žebříčku, se přidali kluci Honza Volček s Michalem Forejtem, kteří vyhráli čtyřhru a též Kája Melíšková. Ta si vybojovala postup ve dvouhře tím že vyhrála pavouka o zbylé postupové místo. Do něj se probojovaly tři naše hráčky – Kája, Bára Ledvinková a Klára Stehnová. Nakonec Kája po velkém boji porazila Barču a radovala se z premiérového postupu. Obě dvě pak zápas obrečely.

Nejúspěšnější hráčkou se stala Katka Mikelová, která si z Kralup odváží 3 zlaté medaile. Katka opět nenašla přemožitelku a potvrdila suverénní postavení v Praze v této kategorii.  Zvítězila v singlu, v deblu s P.Kleilovou a společně s Michalem Forejtem ve smíšené čtyřhře.

Již zmíněnou čtvrtou zlatou získal Michal Forejt s Honzou Volčkem, když ve čtyřhře postupně porazili 1. i 2.nasazený pár. Příjemné překvapení v podání kluků, kteří nás však trochu zklamali ve dvouhře. Tam naopak ve čtvrtfinále odvedli velmi dobré výkony Dan Furst, který ve vyrovnaném zápase prohrál s V.Bízkem  a Vojta Havlík. Ten nestačil na  pozdějšího vítěze V. Erharta z Astry. Dan si společně s Kájou ještě vybojoval bronz v mixu.

Dvě druhá místa – v singlu a deblu a jedno třetí vybojovala Ema Staňková, která vydřela cenné vítězství s P.Kleilovou a též finálový zápas proti Katce i přes poměrně velkou únavu odehrála se ctí. Velmi nás potěšil výkon Emy a Honzy v mixu. Nikdy spolu nehráli na turnaji a hned napoprvé se prodrali až k bronzové medaili.

Bronzovou medaili získal ještě pár K. Melíšková/B. Ledvinková v holčičím deblu.

Ani další radotínští hráči se neztratili. Smůlu na los měl opět D.Bhuiayn – v prvním kole se utkal s vítězem. Nicméně  několik postupů do čtvrtfinále a zejména herní zlepšení většiny je slibné. Navíc se nemusíme bát, že by současní U13 hráči neměli následovníky. Výkony těch mladších, ročníky nar. 2005 – Petra Hnilici, Milana Kováře a Helenky Chvalové ukázaly, že i oni brzy budou hrát o tituly. Pokud se budeme držet nastoupené cesty, za pár let budeme opět vyhrávat Mistrovské tituly.

HB