Ohlédnutí za PLAY OFF

29. 4. 2015

V sobotu 11.4. začaly těsně po poledni semifinálové zápasy mezi Českým Krumlovem a Brnem a později se utkal tým Meteoru s Benátkami. Brněnští porazili Krumlov s výsledkem 5:3 a stali se tak prvním týmem, který měl později bojovat o titul mistra.

V druhém semifinále se utkal náš tým domácích s Benátkami nad Jizerou. Naši měli letos velké ambice, hlavně díky tomu, že v družstvu máme letos tolik medailistů z MČR jednotlivců. Celé utkání probíhalo vyrovnaně a konečné skóre bylo 4:4. Nakonec vyhrály Benátky, které měli na kontě více vyhraných setů.

Trochu nešťastní jsme tedy večer odcházeli domu s vyhlídkou, že v neděli musíme zabojovat, abychom porazili Krumlov a vybojovali tak alespoň třetí místo.

V neděli jsme hráli jako první, zápas jsme začali s mírným zpožděním, protože organizátoři dali šanci divákům, aby stihli zahájení utkání o třetí místo. V tomto utkání jsme opět s Krumlovem hráli vyrovnaně a hráči bojovali ze všech sil, nicméně Krumlovští měli na své straně více štěstí a utkání vyhráli 5:3 na zápasy.

Ve finálovém utkání proti sobě nastoupily týmy Brna a Benátek. Proti minulým rokům to nebyla žádná změna. Už jsou to téměř stálí fináloví soupeři. Titul nejlepšího týmu v ČR pro rok 2015 vyhrály Benátky nad Jizerou. Brněnské porazili poměrem 5:3.

nejnapínavější nedělní zápas, Jakub Bitman a Petr Koukal prohráli těsně

nejnapínavější nedělní zápas, Jakub Bitman a Petr Koukal prohráli čtyřhru jen o pár bodů

Náš tým nastoupil v plné sestavě: Dominika Koukalová, Eva Titěrová, Alžběta Bášová, Pavel Drančák, Lukasz Moren, Jakub Bitman, Petr Koukal, Matěj Hliničan, Petr Hošek, Ivo Stoklas, Lukáš Klačanský a vedoucí týmu Ondřej Lubas, který byl zároveň hlavním organizátorem celého turnaje.

Letos jsme měli v týmu hodně posil a hlavní z nich byl Petr Koukal. Bohužel, nám to tentokrát nebylo přáno a tak nepomohly ani posily. Naši ale mají o to větší motivaci, zabojovat příští sezonu a třeba už vybojovat kýžený titul tak, jako tomu bylo dřív.

O vyjádření k výsledku turnaje a tedy čtvrté místo pro Meteor, jsem požádala hned na místě vedoucího týmu Ondru Lubase a zahraniční posilu týmu Lukáše Klačanského.

Ondra byl poměrně stručný, což mu vzhledem k náladě nelze vytknout. Ve stručnosti jen řekl, že při tak silném složení týmu je dvojitou prohrou zklamán.

Luky byl o něco výřečnější: „Marti, chcela si moje vyjadrenie k Play Off, najlepšie vraj emócie. Semi sme prehrali o tri košíky, zápas o bronz o dva – opis emócií by bol teda smutný, možno aj neslušný.. 🙁

Play Off žiaľ potvrdilo naše slabiny a ani bojovnosť väčšiny hráčov nestačila na splnenie nášho cieľa, z čoho sme samozrejme veľmi smutní. Včera, po semi, keď sa náš sen o zlate rozplynul, to mrzelo ešte viac ako dnes, keď sme prišli aj o bronzovú medailu. Cieľ bol zlato…
Bolí to. Hlavne, keď to bolo takto tesné.. 🙁

Aby som ale zakončil pozitívne:
1. Vieme, čo treba zmeniť, aby sme nabudúce uspeli.
2. Schopnosti na to máme – a máme to teda vo vlastných rukách 🙂
3. Organizácia celého Play Off bola naozaj špičková a verím, že sa každému páčilo – týmto ďakujem Ondrovi a jeho tímu za skvelú prácu.

Last but not least – stejně máme nejhezčí holky 😉

A právě zmíněné holky Eva Titěrová a Bětka Bášová

A právě zmíněné holky Eva Titěrová a Bětka Bášová

Nicméně po organizační stránce se turnaj vydařil.

Na výsledky se můžete podívat zde.

mad