MČR U15: Vacková dvakrát stříbrná

2. 5. 2015

O uplynulém víkendu se v Pardubicích konal závěrečný turnaj letošní sezóny patnáctiletých – Mistrovství České republiky. Přestože na něm náš oddíl reprezentovali pouze dva hráči, v nabité konkurenci se rozhodně neztratili a z města perníku přivezli tři medaile – dvě stříbrné a jednu bronzovou.

Všechny vybojovala Adéla Vacková, ty cennější v párech s mixovým Jiřím Vajsejtlem (Slovan Vesec) a deblovou Bárou Hadáčkovou (Sokol České Budějovice), bronz pak v singlu. Právě v něm toho ukázala ale asi nejvíc, když se z pozice 5/8 dokázala probojovat přes nasazenou „trojku“ Kateřinu Zuzákovou (Deltacar Benátky n. J.) až do semifinále, v němž podlehla pozdější vítězce a asi největší favoritce turnaje Tereze Švábikové (Sokol Klimkovice). Ta se pak paradoxně vlastně podílela na všech Adéliných prohrách na MČR, tedy ve finále mixu i deblu. I přesto je to nejen pro Adélu, ale i náš klub velký úspěch. Ten navíc podtrhují i její dvě první místa v (konečném) žebříčku letošní sezóny v párových disciplínách, v singlu je pak celkově čtvrtá.

Velký podíl na úspěchu Adély má také trenér Pavel Drančák, který s ní absolvoval všechny áčkové turnaje sezóny včetně mistrovství (Hustopeče, Hradec Králové, Orlová, Pardubice) a pomohl k zisku celkem čtyř zlatých, čtyř stříbrných a tří bronzových medailí. Vyjma jednoho singlu byla Adéla proto i díky němu vždy medailově stoprocentní …

Svou mistrovskou premiéru si na skvěle zorganizovaném turnaji MČR v Pardubicích odbyla také další naše naděje – ještě ani ne třináctiletá Kateřina Mikelová. Mezi staršími hráčkami se rozhodně neztratila a připsala si na své konto jeden vítězný zápas. Díky tomu je nyní v singlovém žebříčku U15 na 21. místě a novou sezónu by tak po redukci měla odstartovat na skvělé desáté pozici. Aktuálně ji (ale i nás) asi více zajímá kategorie U13, pro kterou se turnaj MČR uskuteční tento víkend v Orlové. Kateřina na něm totiž není rozhodně bez medailových šancí, proto ji držme pořádně palce!

mva