MČR u13

9. 5. 2015

Na Mistrovství Republiky U13 v Orlové měl náš oddíl druhé nejpočetnější zastoupení ze všech zúčastněných. Reprezentovalo nás celkem 5 hráčů: Katka Mikelová, Ema Staňková, Karolina Melíšková, Honza Vlček a Michal Forejt. Pro všechny to byla premiérová účast na republikovém mistrovství, a tak byla znát nervozita na většině z nich.

Do Orlové jsme odjížděli s tajnými ambicemi alespoň na jednu medaili, zejména ve čtyřhře dívek to nebylo vzhledem k losu nereálné. Katka s Patrikou Kleilovou z Astry po celoročních výsledcích určitě pomýšlely na stupně vítězů. Bohužel výkon ve čtyřhře tentokrát nebyl přesvědčivý. Nakonec se nikdo z hráčů na medailové pozice neprobojoval. I tak chválíme. Například Katka s Emou se svými výkony již pevně usadily v osmičce nejlepších hráček této kategorie. Dobře si na své první celostátní akci vedla i Karolína, která prokázala velký výkonnostní pokrok. Více jsme čekali v mixu od Katky s Michalem, kteří byli nasazení jako ¾, bohužel se jim nepodařilo projít přes druhé kolo.

Honza s Michalem ve čtyřhře určitě svým výkonem nezklamali, bohužel přes snaživý výkon do druhého kola nepostoupili. Pro ně to bylo především sbírání zkušeností. Určitě si uvědomili, kde mají co dohánět a kde je potřeba přidat, aby v příštích letech mohli hrát vyrovnanější partie s těmi nejlepšími.