48. Internationalen Bodensee Jugendturnier in Friedrichshafen

19. 5. 2015

Vynikajícího úspěchu na tradičním mezinárodním turnaji v německém Friedrichshafenu za účasti 400 badmintonistů z devíti zemí dosáhla Ema Staňková, když ve dvojici s Marií Studenou (Badminton Přerov) zvítězila ve čtyřhře dívek v kategorii U13 a brala bronzovou medaili ve dvouhře  dívek U13! Dále nás dobrou hrou reprezentoval také Pavel Synovec v kategorii U17.

Emma Staňková s deblistkou

Emma Staňková(vlevo) s Marií Studenou

Ema s Maruškou spolu nastoupily na tomto turnaji vůbec poprvé, výborně si sedly, s přehledem prošly pavoukem až do finále, kde na tři sety (19:21, 21:19 a 21:18) porazily další český a velmi silný pár Zuzáková, Kusá. Ve dvouhře bylo osm skupin po čtyřech a do pavouka postupovala jen vítězka. Ema nejprve zvládla skupinu třemi výhrami a ve čtvrtfinále pak na tři sety porazila (21:15, 14:21 a 21:19) členku švýcarského Talent Teamu U13 Adinu Panzu. V semifinále pak Ema nestačila na letos dominantní mistryni ČR v U13 Katku Zuzákovou (8:21 a 11:21), která celý turnaj s přehledem vyhrála.

Pro Pavla byl turnaj zejména velkým zdrojem nových zkušeností, i když ve dvouhře nebylo daleko od postupu ze skupiny. Ve čtyřhře měl Pavel se svým švýcarským kolegou smůlu na los, když hned v prvním kole dostali za protihráče pozdější vítěze.