U15: Adéla Vacková pomohla Praze k vítězství

8. 6. 2015

Výběr Prahy dnes zvítězil v žákovském turnaji družstev Falco cup pořádaném každoročně v Liberci. Na vítězství se velkou měrou podílela i hráčka našeho oddílu Adéla Vacková a trenér Pavel Drančák.

Ze skupiny postoupil Výběr Prahy do finále z druhého místa, když prohrál s Výběrem Severních Čech 2:3. Ostatní ve skupině – Výběr Plzeňského kraje a Výběr Středních Čech porazila Praha výsledkem 5:0. Ve finálové skupině si pak Pražáci dokázali poradit se silným týmem Východních Čech a ve finále se tak opět střetli se svým přemožitelem ze skupiny. Tentokrát už Severočechům třetí bod nedovolili získat a v poměru 3:2 celý turnaj vyhráli.

Praha tak obhájila v turnaji své loňské prvenství. Na vítězství týmu se vedle trenéra Pavla Drančáka podílela velkou měrou i Adéla Vacková, která žádný z deseti zápasů neprohrála. Byla oporou týmu stejně jako při loňském vítězství, který spolu s ní pomáhali vybojovat i naši další hráči – Tereza Typltová a Jonatán Šercl. A další náš hráč – Matěj Hubáček – byl jedním ze strůjců prvního vítězství Prahy v turnaji Falco cup v roce 2013. I oni si tak zaslouží dodatečnou gratulaci, jelikož i díky nim Praha vyhrála turnaj potřetí za sebou a získala proto jako první tým v historii turnaje do trvalého držení putovní pohár.

Vítězný tým Pražského výběru

Vítězný tým Pražského výběru

Výsledky – skupina A:

Praha vs. Střední Čechy 5:0

Praha vs. Západní Čechy 5:0

Praha vs. Severní Čechy 2:3

Semifinále:

Praha vs. Východní Čechy 3:2

Finále:

Praha vs. Severní Čechy 3:2