Stříbrný začátek sezony kategorie u15 a u17

7. 9. 2015

Prověřit prázdninové tréninkové nasazení a dřinu se naši mladí hráči vydali hned poslední prázdninový víkend na GP C U15 do Hradce Králové a první zářijový víkend do Plzně na Czech Sokol Cup U15 a U17.

V Hradci se nejvíce dařilo Katce Mikelové, která podlehla až ve finále lépe hrající Krpatové z Pardubic. Chuť si spravila ve čtyřhře, kdy s Antošovou z Astry nedaly nikomu šanci. Ostatní naši hráči – Dan Furst, Michal Forejt a Honza Volček se s vedrem v hale a se svými soupeři potýkali se střídavými úspěchy.

O týden později vyrazila početnější skupina na Czech Sokol Cup do Plzně. Turnaj hraný ve skupinách na jeden set do 30 s postupem prvních dvou do vyřazovacího pavouka hraného už na dva vítězné sety do 21. V kategorii U17 si nejlépe vedla Beata Bednářová, která až v semifinále prohrála s pozdější vítězkou Doner ze Slovinska. Tomáš Panocha po postupu ze skupiny už na svého soupeře nestačil a s turnajem se rozloučil na děleném 5-8.místě. Stejně tak v kategorii U15 Michal Forejt a Honza Volček.

Ze skupin se nepodařilo postoupit Barče Ledvinkové, Zuzce Mervartové, Sofii Bednářové, Adéle Vítové, Petrovi Nejedlému a Fandovi Chvalovi v U15. Mezi staršími se to nepodařilo Katce Nedvědové a Verče Cittové. Nejdále se dostala Katka Mikelová, po vítězném tažení skupinou si v pavouku poradila s hráčkami z Astry: Kobylákovou a Sonnkovou. Ve finále pak už na Krpatovou z Pardubic opět nestačila. Tentokrát jí ale nedala nic zadarmo a podlehla až v koncovce třetího setu 19:21. Ve čtyřhrách se na bronzové medaile propracovaly Verča a Adéla v U17.

SAM_0437

*v náhledu ilustrační foto