Vzpomínka na soustředění v Liberci

7. 9. 2015

Soustředění mládežnického oddílu opět proběhlo v Liberci. Letos mělo nově dvě části, celkem tedy 12 tréninkových dní, tak aby měli možnost s námi trénovat i hráči, kteří byli vybráni do Tréninkové centra mládeže -Katka Mikelová, Ema Staňková a Jan Volček. Ti měli ve stejném termínu soustředění TCM a připojili se tedy až na druhou část.
 Znamenalo to pro nás trenéry dny v Liberci navíc, ale určitě stály za to. Opět se ukázalo, že intenzivní příprava v podobě dvou dvoufázových cyklů denně stávajících z badmintonové části a fyzické/obratnostní přípravy, je obrovským přínosem a děti se během týdne naučí tolik co za několik měsíců během roku.
Celkem letos absolvovalo tuto přípravu 78 dětí, o které se staralo 6 trenérů  a několik úžasných rodičů, bez kterých bychom to nezvládli. Všichni zaslouží obrovské uznání za každodenní vesměs dvanácti – hodinovou péči o naše mladé talenty.
Proto bych touto cestou chtěla poděkovat všem za obrovskou snahu zajistit dětem ty nejlepší podmínky v jejich přípravě. Zároveň bych chtěla pochválit všechny děti – menší i větší, jelikož jsme neměli jediný problém, který  bychom museli řešit.
Uvidíme, co se nám podařilo na soustředění zlepšit a natrénovat. Turnaje se již rozběhly a jsou nejlepší zkouškou připravenosti.
Do další sezony přeji všem hodně zdraví a pohody při tomto našem krásném sportu,
foto: http://badmintonradotin.rajce.idnes.cz/
Za trenéry
Halka Bitmanová