U19: Medailová úroda našich na GPC v Liberci

14. 9. 2015

Pětičlenná výprava našich mladých badmintonistů zamířila o uplynulém víkendu do Liberce, aby zde na otevřeném turnaji GPC získala první body do letošního žebříčku kategorie U19. Povedlo se, když si odtud odvezla dvě první, jedno druhé a dvě třetí místa.

Hned na úvod je třeba upřesnit, že za badmintonem do Liberce přijeli čtyři hráči – Tereza Typltová, Adéla Vacková, Pavel Synovec a Jonatán Šercl –, pátý po vyřízení svých osobních záležitostí pak vypomohl spoluhráčům alespoň radou a podporou při závěrečných turnajových zápasech (Matěji, díky). A jak to všechno proběhlo?

ADÉLA. Nejmladší členka výpravy jela na turnaj pro „nějaké“ body do žebříčku, jelikož loni v U19 nemohla ještě kvůli věku hrát, a nakonec zde vybojovala ze všech nejvíc – zvítězila ve dvouhře a mixu (s domácím Jirkou Vajsejtlem), bronz pak vybojovala s Terkou v deblu.

TEREZA. Před startem si stěžovala na bolavý kotník, ale v zápasech to nebylo poznat, skvěle zahrála především v mixu, kde s Pavlem Synovcem vyřadili nasazené jedničky a prohráli až ve finále právě s Adélou a Jirkou (18:21 / 18:21). V singlu vybojovala třetí místo, když o postup do finále se utkala právě zase s Adélou a po třech vyrovnaných setech (21:16 / 19:21 / 17:21) prohrála. V deblu vinou nižší účasti dívek a nasazení hrála s Adélou rovnou semifinále, to však holky nezvládly, přesto i tak skončily celkově třetí (!).

PAVEL. S Terkou v mixu se Pavlovi dařilo až do finále, zde vždy v polovině setů ztratili několik bodů, které jim pak při dotahování v jejich závěru chyběly. Ve dvouhře narazil Pavel hned v prvním kole na dobře hrajícího Vajsejtla z pořádajícího oddílu, ale po prohraném prvním setu 9:21 se mu nakonec podařilo stav otočit a zbylé dva sety vyhrát 21:17 a 21:19. Bohužel, hned v dalším kole hrál s pozdějším vítězem turnaje, Fialou z pražské Astry, kterému byl rovnocenným soupeřem hlavně ve 2. setu, ale k obratu nakonec nedošlo a Pavel po výsledku 14:21 a 20:22 skončil na 5. až 8. místě. V deblu s Jonatánem prohráli už v 1. kole a skončili rovněž na děleném 5. až 8. místě.

JONATÁN. Do mixu bohužel nesehnal spoluhráčku, tak nastoupil pouze ve dvouhře a deblu. O něm už byla řeč, ve dvouhře se Jonatánovi podařilo v 1. kole porazit mosteckého Hájka, ale ve druhém skončil na raketě domácího Bumbálka, byť ve 2. setu už jen těsně (8:21 / 20:22).

K dosaženým výsledkům a získaným bodům našim hráčům gratulujeme a věříme, že pokud budou vybráni, že se jim podobně povede i příští víkend na GPB v Brně-Podolí …