Na třetí pokus to vyšlo

17. 9. 2015

V Mostu se konal o víkendu celostátní turnaj kategorie U15 kategorie B. Z našich hráčů se jej zúčastnila pouze Katka Mikelová, jelikož Ema Staňková si léčí bolavé rameno, které jí trápí již od soustředění na konci přípravné sezony. Ostatní se bohužel mezi nejlepší nedostali.

Tím, že Ema nemohla startovat, rozpadl se hned na úvod sezony holčičí debl. Katka s Emčou spolu sice v loňském roce nehrály, ale jejich výkonnostní posun dával naději na dobrá umístění v letošní sezoně. Snad již na dalším turnaji této kategorie si holky spolu zahrají. Deblovou partnerkou Katce tedy byla Veronika Čiháková z Hořovic. Děvčata spolu prošla prvním kolem, ve 2.kole však nestačila na sehranou dvojici Sonnková/Kobyláková. Ve smíšené čtyřhře se opět s neznámým mixerem M.Morávkem z Kladna podařilo uhrát jedno kolo, ve druhém prohráli s párem Kulíšek/Kobyláková.

Největší naději jsme tak vkládali do Katky ve dvouhře, nastupovala jako 7.nasazená /chyběla pouze B. Hadáčková/. Los Katce přisoudil hned na úvod poměrně těžkou soupeřku M.Šmídovou a Katka svojí nervozitou málem umožnila soupeřce vyhrát. Naštěstí se podařilo ve 3.setu udržet v klidu nervy a zápas celkem s přehledem dovedla do vítězného konce. Tak mohla v dalším kole znovu vyzvat L. Krpatovou, se kterou během posledních 3 týdnů dvakrát prohrála – naposledy minulý týden v Plzni velice těsně. Již tento výsledek dával tušit, že by nemusela tentokrát být bez šance a mohla by na třetí pokus pardubickou hráčku zdolat. Předpoklad se vyplnil a Katka si s touto hráčkou poměrně bez potíží poradila a mohla se těšit na své první semifinále v této kategorii.

Tam měla rovněž soupeřku, se kterou ještě vloni prohrávala – bojovnou Tallulah Van Coppenole z Orlové. Katka do zápasu nastoupila velmi koncentrovaná, nenechala se rozházet herním stylem této hráčky, což ji přineslo vítězství ve dvou setech a postup do finále.

V něm se utkala s K. Zuzákovou z Benátek, suverénkou loňské kategorie U13. V tomto zápase již trochu chyběla právě koncentrace a možná i trochu více sebevědomí. I tak ale Katka ve finále předvedla dobrý výkon a nedala soupeřce vítězství zadarmo. Prohrála rozdílem pár bodů. I tento zápas ukázal to, co již naznačily předchozí turnaje, že přes prázdniny udělala Káťa obrovský kus práce, výrazně zlepšila svoji hru, což přineslo hned na úvod velký posun vpřed. Můžeme se jen těšit na její  další výsledky.

Kompletní výsledky na tournamentsoftware.com