Co se událo o víkendu

5. 10. 2015

V Pardubicích se konal celostátní turnaj GPB U13, kam se sjelo nevídané množství 100 kluků a dívek se svými trenéry a rodiči .

Bohužel z mého pohledu to mělo jednu obrovskou vadu – a tedy tu ,že se turnaj konal v termínu jediného mezinárodní turnaje dospělých v České republice a tudíž se mladí badmintonisté neměli možnost jet podívat na jedny z nejlepších evropských hráčů . Je to obrovská škoda zejména pro ty ambiciozní neboť ,kde jinde se zas něčemu naučit, než na takovémto turnaji. Věřím ,že v budoucnu badmintonový svaz lépe naplánuje turnaje, aby se nekryly s takovouto událostí.

Náš oddíl měl poměrně početné zastoupení . Turnaje se zúčastnili:

Ema Staňková, Helena Chvalová, Jenda Volček, Dan Furst, Vojta Havlík,Vojta Franta a Petr Hnilica. Pozitivním momentem bylo, že každý hráč vyhrál v 1.kole dvouher.

Nejlépe se dařilo Emě ,která se Sonou Hořínkovou obsadila 3.-4.místo ,což je při jejich společné premiéře pěkný výsledek. Ema s Jendou byli rovněž nejúspěšnější ve dvouhrách, když se jim podařilo postoupit až do čtvrtfinále.

aspraha

Kompletní sbírka medailí ze západu

V sobotu 26.9. se v nejzápadnějším koutu republiky konal otevřený GPC U15. V nově zrekonstruované ašské hale se do bojů zapojili z našeho oddílu Katka Mikelová a Michal Forejt. Slušně obsazený turnaj jim přinesl kompletní sbírku medailí. Od Katky se medaile, vzhledem k jejím letošním výsledkům, očekávala. Od Michala byla příjemným překvapením. Michal ve všech svým zápasech bojoval s u něj ne vždy viditelným nasazením a zaslouženě si po boku šikovného nejdeckého Šilhana vybojoval bronzovou medaili ve čtyřhře. Letos se Katka do mixu spárovala s kladenským Michalem Morávkem a tento turnaj měl ukázat, zda to bylo správné rozhodnutí. Odpovědí je první společné turnajové vítězství. Ve dvouhře Katka snad i díky únavě a ztrátě koncentrace podlehla ve finále lépe hrající Hlušičkové z Plzně. Ve čtyřhře jí to ale s na turnaji dohodnutou partnerkou Martinou Šmídovou (Plzeň) vrátila a z Aše si tak odvezla dvě párové trofeje a jedno stříbro ve dvouhře.

 

IMG_7782