Oblastní přebor U13

18. 11. 2015

Několik medailí a jeden vybojovaný postup si vezou naši mladí hráči z oblastního přeboru  Prahy kategorie U13 ,který se konal v hale TJ Spoje na Balkáně tento víkend.

Na turnaj se sjelo celkem 81 hráčů. Náš  oddíl reprezentovala počtená skupina 13 chlapců a 9 dívek. Pro některé to byl vůbec první žebříčkový turnaj v krátké badmintonové kariéře.  Pro ty mladé , kteří ještě letos patří do kategorie U11 především znamenal seznámení se systémem těchto turnajů, pro ty již zkušenější naopak poslední a nejdůležitější  turnaj podzimní části sezony.

Bojovalo se nejen o titul přeborník Prahy, ale i o postup na Mistrovství Republiky.  Naše nejlepší hráčka v této věkové kategorii  Ema Staňková turnaje nezúčastnila , díky postavení na žebříčku má přímý postup . Tím pádem se otevřela cesta do boje o účast na MČR i těm ostatním.

Nejlépe této příležitosti využila Bára Březinová, která si vítězstvím v soutěži  jako jediná z hráčů  našeho oddílu vybojovala i účast na Mistrovstí  Republiky . Další dvě medaile získala Bára ve čtyřhře s Bárou Johnovou a ve smíšené čtyřhře s Davidem Bhuiyanem.

Velmi dobře si vedl Dan Furst , který si odváží  3 medaile : 1 stříbrnou společně s Vojtou Havlíkem  za čtyřhru  a dvě  bronzové –dvouhra a smíšená čtyřhra. Zejména ve dvouhře podal opravdu velmi dobrý výkon a až po boji prohrál s V. Erhartem.  Rovněž Vojta Havlík potvrdil vzestup výkonnosti, když v semifinále podlehl daleko vyhranějšímu A. Šulcovi po dobrém výkonu. Stříbro získal s Danem  ve čtyřhře. Třetí místo ještě obsadili ve čtyřhře  D. Bhuiyan/T.Patera .

Velkým příslibem jsou výkony mladších spoluhráčů ročníku 2005, z nichž někteří  se ve velké konkurenci  probojovali mezi  8 nejlepších  ve dvouhře : Tomáš Bláha ve dvouhře, T. Bláha s Petrem Hnilicou i ve čtyřhře ,  Adéla a Klára Klímovi, P. Hnilica/K.Klímová v mixu .

Přejme děvčatům ,které budou náš oddíl reprezentovat začátkem prosince na  MČR v Českém Krumlově  hodně štěstí v boji o medaile a věřme ,že příští rok se  zúčastníme v ještě větším počtu.