Postupy na MČR U15 a vítězná družstva U13

24. 11. 2015

Během uplynulého víkendu se naši hráči zúčastnili několika turnajů.

Hráči a hráčky z kategorie U15 nastoupili v sobotu 21. 11. 2015 na Hamru k bojům o medaile v rámci Přeboru Prahy, který byl současně kvalifikací na Mistrovství ČR. Ve dvouhrách si skvělý výsledek a postup na MČR vyboovala Ema Staňková, která prohrála až ve finále s letos dobře hrající Kobylákovou (Astra). Katka Mikelová, naše nejlepší hráčka v této kategorii, má ve dvouhře přímý postup, a tak nastoupila jen do párů. Ve smíšené čtyřhře si s Adamem Bhuyianem postupně poradili se všemi soupeři a s přehledem si vybojovali nejen zlatou medaili, titul Přeborníků Prahy, ale hlavně postup na Mistrovství ČR! Dobrého výsledku dosáhla Ema Staňková s Danem Furstem, kteří  si vybojovali bronz. Další bronzové medaile si ze čtyřhry dívek odvážejí Barča Ledvinková s Karolínou Melíškovou a Katka s Emou. Mezi kluky zabojovali ještě Adam Bhuiyan s Tomášem Paterou, kteří si z Hamru přivezli domů také bronz.

V neděli 22. 11. se na Kladně konal otevřený turnaj GP C U15, na který vyrazily jen naše dívky Katka Mikelová, Ema Staňková a Klára Stehnová. Ema nastoupila jen do mixu se svým partnerem pro nadcházející MČR U13 a U15 Horou z Plzně, ale jejich hra na dobrý výsledek nestačila. Katka s Morávkem (Kladno) si připsala druhé turnajové vítězství v mixu o víkendu, které pak ještě doplnila dobrou hrou ve dvouhře, když ve finále porazila výše postavenou hráčku na žebříčku U15 – Čihákovou z Hořovic. Ve čtyřhře si Katka s Klárou pak vybojovaly skvělé 2. místo.

Naši nejmladší hráči a hráčky vyrazili v neděli do Kralup nad Vltavou, kde se konalo 1. kolo družstev U13.  Do soutěže za náš oddíl nastoupila 3 družstva: radotínské A a B a vinořské C.

Družstvo A ve složení: Anička Vávrová, Ella Knaislová, Dorotka Veselá, Milan Kovář, Martin Musil, Matyáš Pecka a Marek Tuháček svoje dvě utkání s výkonnostně lepšími soupeři – Prosek A a Hamr prohrálo. Družstvo B ve složení: Helenka Chvalová, Adéla a Klára Klímovy, Tomáš Bláha, Štěpán Schroetter a Adam Král naopak svým dvěma soupeřům – Prosek B a Spoje nedalo žádnou šanci. Vinořské družstvo C ve složení:  Kuba Kučera, Ondra Štěpánek, Vojta Brož a Vojta Panocha, Bára Johnová, Terka Kratochvílová a Lucka Paterová sehrálo 3 utkání. Nejprve těsně prohrálo 3:4 s Astrou A, ale pak již ani jednou nezaváhalo. S družstvem ze Spojů zvítězilo céčko jednoznačně 6:1 a s družstvem Prosek B také 6:1.

Další kolo družstev U13 se koná až v červnu 2016.