MČR U13

9. 12. 2015

V Českém Krumlově  se uskutečnilo  Mistrovství Republiky nejmladší kategorie U13. A stejně jako minulý týden z Ostravy jsme si přivezli 3  medaile s tím rozdílem ,že se o ně zasloužila jediná hráčka .

Ema Staňková při svém teprve druhém startu na Mistrovství Republiky zvládla celý turnaj na jedničku a odvezla si z Krumlova stříbro v deblu, kde její partnerkou byla Soňa Hořínková z Liberce, bronz v singlu a mixu společně s Honzou Horou z Plzně. Ve dvouhře k cestě do finále chybělo opravdu málo. V semifinále Ema prohrála s fyzicky daleko více vybavenou soupeřkou M. Růžičkovou z Klimkovic nejtěsnějším rozdílem 19:21,19:21. Nejvíce mne potěšilo, že jakmile se dostala do delší výměny, byla lepší než její soupeřka a body si vyhrávala chytrou a pestrou hrou.

Ve čtyřhře jsme maličko v koutku duše doufali, že by se titul mohl povést. Nakonec rozhodla větší sehranost klimkovických hráček, které spolu hrají již 4 roky. Ukázalo se, na čem je nutné pracovat, aby příště byl výsledek ještě lepší.

V mixu s Honzíkem Horou uhráli maximum, které v daném okamžiku bylo možné. Proti favoritům soutěže J. Janoštíkovi/T. Van Coppenolle  nastoupili v prvním setu se zbytečným respektem. Ve druhém setu již byla hra vyrovnaná a oba se přesvědčili , že i s o hlavu větším soupeřem se dají dělat body.

Druhá naše hráčka Bára Březinová se kvalifikovala do dvouhry. Pro Báru už vybojovaný postup na Mistrovství byl velkým úspěchem.

Gratuluji  Emě ke všem třem medailím za všechny trenéry a přeji hodně sil do dalšího tréninku.

Halka Bitmanová