MČR U19 – dvě zlaté pro Míšu Hubáčka

13. 12. 2015

Z Mistrovství republiky juniorů, které se konalo v Mostu, jsme si přivezli do třetice tři medaile. O největší úspěch se, podle očekávání, postaral Míša Hubáček. Zlato obhájil v mixu s Monikou Světničkovou (Brno) i ve čtyřhře s Honzou Loudou (Plzeň). V mixu prošli celým turnajem bez zaváhání a dokázali, že momentálně jsou o krok dál než jejich konkurence. Jedinou těžkou chvilku v turnaji zažil v semifinále čtyřhry, když jim až do koncovky třetího setu vzdoroval Matěj Hubáček spolu s Ondrou Králem (úřadující Mistři ČR U17). Ve velmi pohledném zápase o vítězích rozhodly až závěrečné tři míče (21:18). Finále už bylo jasnou záležitostí a uzavřelo Míšův juniorský účet na počtu 7 titulů!!!

Gratulace patří i Matesovi k jeho bronzové medaili ze čtyřhry, jen škoda, že se bráchové potkali v pavouku už v semifinále. Určitě jsme měli kvalitu na meteorské finále. Ve smíšené čtyřhře se Mates spolu Míšou Fuchsovou teprve rozehrávají (po jejím zranění) a prohráli ve čtvrtfinále s finalisty z Klimkovic. Matěj nastoupil také ve dvouhře a i přes dobrý výkon byl v osmifinále nad jeho síly vítěz turnaje Honza Louda.

I další naši hráči vybojovali pěkná umístění, předvedli dobré výkony a hlavně posbírali cenné a tolik potřebné zkušenosti. Pavel Synovec společně s Jonatánem Šerclem postoupili až do čtvrtfinále čtyřhry a obsadili tak dělené páté místo. Áďa Vacková bylo blízko postupu mezi čtvrtfinalistky dívčí dvouhry, když prohrála ve vyrovnaném zápase proti nasazené Slatinské až ve třetím setu a skončila na děleném 9. místě. Stejně si vedla i ve čtyřhře spolu s Annou Škarkovou, když prohráli s pozdějšími finalistkami.

Mistrovství v Mostě bylo pro Míšu jeho posledním juniorským turnajem. Gratuluji mu ke skvělým českým (7x zlato, 1x stříbro) i mezinárodním (Mistr Slovenska a mnoho dalších medailí) úspěchům. Moc mu děkuji za výbornou reprezentaci MT Academy a oddílu a přeji hodně úspěchů v kategorii dospělých. Díky za hodně příjemných trenérských chvil!

Michal Turoň