První medaile z MČR U15

21. 12. 2015

Katka Mikelová , Ema Staňková a Adam Bhuiyan se zúčastnili Mistrovství Republiky U15 v Liberci. A ani zde nevyšel náš oddíl medailově naprázdno. Svoji vůbec první medaili si odváží z Liberce Káťa Mikelová . V Liberci vybojovala stříbro ve čtyřhře společně s Veronikou Čihákovou z Hořovic.

Teprve druhý start na Mistrovství Republiky se Kátě opravdu vydařil – skončila druhá ve čtyřhře a na děleném pátém místě ve dvouhře. Ve dvouhře ji los moc nepřál.  Už do prvního zápasu ji přisoudil nebezpečnou hráčku z Přerova M.Studenou. Zde Katka prokázala velký výkonnostní vzestup neboť naprosto s přehledem tento zápas vyhrála. Probojovala se mezi nejlepších osm a potvrdila tak svoje  žebříčkové postavení . Ve čtvrtfinále nastoupila proti pozdější Mistryni Republiky K. Zuzákové a i tady držela s hráčkou z Benátek krok až do konce zápasu, podala velmi dobrý výkon a potvrdila, že její hra má stoupající tendenci.

Chut si pak Káťa spravila ve čtyřhře. Na cestě za svou první medailí společně s Veronikou  postupně porazily dva nasazené páry- nejprve pár Chadimová/Otáhalová a v semifinále orlovskou dvojici (před turnajem jedny z adeptek na titul) Němcová/Van Coppenolle . Oba zápasy dokázala děvčata  vyhrát poměrně přesvědčivě , když dokázala uplatnit svojí výškovou převahu a schopnost  hrát útočně. Katky smeče jsou opravdu velkou zbraní a jen těžko se jim soupeřky brání. Nás trenérky velmi potěšil způsob, jak obě dvě hráčky šly za medailí.

Ve finále bohužel už nestačily na daleko sehranější a s podobnými situacemi již znalé hráčky Zuzákovou/Krpatovou.

Dobře si vedla i naše druhá zástupkyně na tomto turnaji Ema Staňková /letos ještě kategorie U13/.

Probojovala se osmifinále jak ve dvouhře, tak v mixu s H.Horou. V utkání o postup mezi nejlepších osm sice Emča trochu podlehla nervozitě, ale se soupeřkou o dva roky starší sehrála naprosto vyrovnané utkání a prohrála až po boji ve 3. setu.

Takže jediné menší zklamání nakonec bylo v mixu. Katka s Adamem měli na postup mezi nejlepších osm párů. Zápas proti Krpatové s Ehmem rozhodly neproměněné vyložené šance při zakončení – třetí set prohráli poměrem 19/21 .

A jaké by bylo shrnutí celé podzimní sezóny?

Na všech mládežnických Mistrovství Republiky získali mladí hráči našeho oddílu jednou či více medailí a několik dalších umístění v nejlepší osmičce.

Je to potvrzení vzestupné úrovně našich hráčů, výsledkem velmi dobré trenérské práce s mládeží v našem oddíle, za což jim patří obrovský dík.

Trenérům je potřeba popřát do Nového roku pevné nervy  a do další sezony hodně šikovných dětí, kteří se chtějí sami zlepšovat.