Podzimní sezona ve znamení medailí a návratů

26. 12. 2015

Je konec roku a ten velmi často bývá časem pro hodnocení. Proto i já bych chtěla za trenéry našeho oddílu vyzdvihnout, co se letos podařilo.

Z pohledu našeho oddílu je to bilancování velmi příjemné. Podzim potvrdil návrat našich hráčů na špičku mládežnického oddílu v České Republice a též mezi dospělými se našich mladí hráči již začínají prosazovat. Několik z nich hraje v Extraligových a ligových týmech a jsou jejich platnými členy.

V nově koncipované soutěžní sezoně se na podzim konala všechna žákovská i dorostenecká Mistrovství Republiky. A v nich hráči našeho oddílu získali celkem 10 medailí – 3 zlaté, 2 stříbrné a 5 bronzových, dále několik čtvrtfinálových umístění. Mezi medailisty je nejúspěšnější Michal Hubáček, který svou poslední sezonu v mládežnických kategoriích končí se dvěma tituly ze čtyřhry a smíšené čtyřhry-roste nám v něm další velmi dobrý párový hráč. Shodně 3 medaile nasbírali o dva roky mladší bratr Matěj  a teprve 12ti letá Ema Staňková. Matěj je o malinko úspěšnější, vybojoval titul ve čtyřhře a bronzové medaile ve dvouhře v U17 a ve čtyřhře v U19. Ema pak získala stříbro ve čtyřhře a bronz ve dvouhře a smíšené čtyřhře v kategorii U13.  K medailistům se pak ještě zařadily Katka Mikelová ziskem stříbrné medaile ve čtyřhře U15 a Aďa Vacková  bronzem ve smíšené čtyřhře.

Několik čtvrtfinálových umístění  debutantů na republikových Mistrovství rovněž ukazuje výkonnostní vzestup mladých hráčů našeho oddílu. Je potěšitelné, že na rozdíl od mnoha dalších oddílů, nemáme v Radotíně na „ vožení“ dobrých umístění pouze bratry Hubáčky. Stejně jako ostatní letošní medailisté  i další hráči – TerkaTypltová, Jonatán Šercl, Pavel Synovec  budou určitě chtít v příští sezoně bojovat ve svých kategoriích o umístění na medailových pozicích. Jako potvrzení kvality našich hráčů je též nominace Matěje Hubáčka a Emy Staňkové do výběrů reprezentace. Matěj Hubáček se dostal do výběru pro Mistrovství Evropy U17 a Ema Staňková nás bude reprezentovat na tradičním Mezinárodní turnaji smíšených družstev U13 „ Nation to Nation“ v Maďarsku.

Velmi povzbuzující je též neustále rostoucí členská  základna malých hráčů a též pomalu, ale jistě se do popředí dostavájící generace těch nejmladších, kteří by měli v budoucnu navázat na medaile svých starších spoluhráčů.

Kromě těchto úspěchů je též velmi potěšující návrat Jakuba Bitmana / hráče, který již  15 let  vozí každoročně medaile z Mistrovských turnajů/ po těžkém zranění a operaci kotníku. S jeho návratem na kurty a do extraligové soutěže, „A“ tým  po nepříliš veselém vstupu do soutěže v posledních dvou kolech  ve 4  utkání ztratil pouze 4 zápasy ze 32 a do nového roku vstupuje  jako jeden z hlavních kandidátů na boj o titul. Jakub je stálým členem české reprezentace a měl by se zúčastnit i Mistrovství Evropy mužů a žen v ruské Kazani. Do debla jej doplní jeho dlouholetý deblový partner Pája Drančák jr. Pavel si po dlouhé době vybojoval místo v reprezentaci svými dobrými výkony v podzimní části extraligy, kdy svoji hrou  velmi usnadnil Kubovi návrat. A kluci potvrdili , že jako  deblisté k sobě patří a nemají u nás konkurenci i přesto, že spolu trénují a hrají výjimečně.

Za těmito úspěchy stojí nejen sami hráči, ale i jejich trenéři a rodiče. Bez jejich obětavé práce a podpory by ani jeden z výše jmenovaných nebyl tam, kde je. Patří jim všem za to dík. Přejme všem do další sezony hlavně zdraví , hodně pevné vůle a ty, kteří jsou ochotní věnovat svůj čas práci s hráči ochotnými na sobě pracovat.

Vše dobré v Novém roce

Za trenéry oddílu  Halka Bitmanová