Tři druhá místa na GPC U17

20. 1. 2016

Nás oddíl pořádal o víkendu  1. GP U17 v letošním roce, který je ve znamení změny v systému rozdělení mládežnických kategorií a též změn  postupových. Na rozdíl od předchozích sezón se ve věkové kategorii U17 a U19 rozhodlo, že na celostátní GPA má právo postupu pouze vítěz v každé disciplíně.  Což je na jednu stranu pozitivní – nedochází k vypuštění finálového zápasu ve dvouhrách, na druhou stranu to trochu znevýhodňuje ty kraje, kde je více dobrých hráčů, kteří tak mají ztíženou možnost vybojovat si účast na republikovém turnaji.

Do Vinoře se sjelo cca  50 badmintonistů . Náš oddíl měl početné  zastoupení – 4 děvčata, 6 chlapců.

Nejvíce se dařilo Katce Mikelové, která si z Vinoře odváží 2 druhá místa – ve dvouhře a čtyřhře. Ve finále dvouhry podlehla velmi těsně V. Sonnkové z Astry a přesto, že nebyla zdravotně zcela fit, soupeřce nedala nic zadarmo.
Ani ve čtyřhře se nepodařilo postup na GPA vybojovat. Katka s Emou Staňkovou prohrály ve 3 setech s dvojicí Š. Vlášková, A. Antošová. Prohra mrzí, neboť tato dvojice určitě k poražení byla a holky prohrály spíše svými vlastními chybami.

Z chlapců se  nejvíce dařilo Radku Slavíkovi. Ten ač netrénuje / v Týnci bohužel nemá žádné tréninkové možnosti /, svojí obrovskou bojovností vybojoval vítězstvím nad V. Podivínem z Proseka skvělé druhé místo. Je škoda, že Radek nemá možnost jezdit do Prahy na tréninky. Určitě by se výkonnostně posunul dále. Nicméně do budoucna nám v něm roste  hráč minimálně krajské úrovně.

Ve čtyřhře  dvojice Tomáš Panocha /Adam Bhuiyan obsadila 3.- 4.místo, když kluci prohráli v semifinále s pozdějšími vítězi Kulíšek/Palán. Trochu více se čekalo od Tomáše i Adama ve dvouhrách, oba prohráli ve čtvrtfinále se soupeři, kteří určitě nebyli k neporažení.

Ostatní hráči spíše sbírali zkušenosti. Výsledky rozhodně nejsou špatné, neboť tito hráči  patří věkem ještě dva roky  do kategorie U15.